Startuoja gamtos mokslų STEAM laboratorija
,,Vilnius: 700 metų jaunas“
Vilma Junevičienė / 2023 m. 27 sausio d.
VILNIAUS GIMTADIENIS SU KLASĖS KOLEKTYVU
6pp klasė Vilniaus 700 metų jubiliejinį gimtadienį aktyviai sutiko batutų parke 
ir drauge su tėvais rašė komplimentus Vilniui bei pagamino dovanų. 
Vilniau, išlik jaunas, būk pavyzdžiu Europoje ir visus nustebink galimybėmis!
Dovana Vilniui – dinozauro skulptūra
Gitana Šeštokienė / 2023 m. 20 sausio d.
  Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga Vilniaus Martyno Mažvydo septintokai (7 d, 7 p, 7 pp ir 7 pr) per lietuvių literatūros pamoką galvojo dovanų idėjas Vilniui. 
  Originaliausią dovanos idėją pateikė 7 d klasės mokinės Karina Beinaravičiūtė, Vakarė Jacukevičiūtė, Rita Margarita Jakubėnaitė ir Amelija Martinkė. Tai dinozauro skulptūra. Pasak septintokių, dinozauro skulptūra galėtų simbolizuoti lietuvių kalbą, vieną seniausių pasaulio kalbų. Kad jos neištiktų dinozaurų likimas, mes turime didžiuotis, saugoti ir puoselėti lietuvių kalbą ir kultūrą. 

     
 Ar žinai, kad… 
 • Lietuvių kalba yra priskiriama didžiausiai pasaulyje indoeuropiečių kalbų šeimai, baltų kalbų grupei. Kažkada indoeuropiečių kalbų šeimai priklausančios kalbos turėjo bendrą indoeuropiečių prokalbę. 
 • Šios prokalbės bruožų daugiausia išliko šiuolaikinėje lietuvių kalboje.  Lietuvių kalbai būdinga archajiška kalbos sandara: dvibalsiai, trumpieji ir ilgieji balsiai, linksniavimas, asmenavimas ir kt. Lietuvių kalba taip pat turi daug bendrų bruožų su sanskritu – senovine literatūrine Indijos kalba.
Padovanok Vilniui dovaną 700-ųjų metų proga
Žvakė Ukrainai
Gitana Šeštokienė / 2023 m. 18 sausio d.
 Artėjant Laisvės gynėjų dienai, Sausio 13-ajai, Vilniaus Martyno Mažvydo mokykloje virė darbas. 
 6 pp ir 6 pr klasės mokiniai gamino žvakes Ukrainai, jos bus vežamos civiliams žmonėms ir kariams. Ukrainiečiai žvakėmis galės pasinaudoti pritrūkę elektros ir šilumos. Mokiniai ne tik gamino žvakes, bet ir ant skardinių anglų kalba brūkštelėjo keletą žodžių Ukrainos gyventojams linkėdami jiems stiprybės šioje nelengvoje kovoje ne tik už Ukrainos, bet ir už mūsų šalies – Lietuvos laisvę. Šeštokai ant skardinių piešė trispalves širdeles taip parodydami meilę ir didžiulę pagarbą žmonėms, kurie nepraranda tvirtybės ir siekia užsibrėžto tikslo. 
 Šeštokų mintys 
  „Tikiu, Ukrainos žmogus, paėmęs į rankas žvakę, net ir esant pačiai sunkiausiai situacijai pajus tą šilumą, kurią mes įdėjome, darydami žvakes. Ukrainiečiai šioje kovoje nėra vieniši. Nors širdyje, bet mes kartu su jais. Tegu juos sušildo ir padrąsina šis žinojimas.“
  „Man labai svarbu, kad mes gaminame žvakes Ukrainai, esame tik vaikai, nors taip galime prisidėti prie šios svarbios visam pasauliui kovos.“ 
 Iliustracijos autorės – 6 b klasės mokinės Greta Augutavičiūtė ir Viltė Sinkevičiūtė 
 Mokytojos Aušra, Vilma ir Gitana
STEAM konkurso ,,Reljefinis žiemos peizažas“ laureatai
Aušra Banelienė / 2023 m. 12 sausio d.
     Štai ir sulaukėme Naujųjų 2023-ųjų metų. Šiemet juokaujanti žiema nuolat keičia žaliaskarių eglių rūbą tai į baltą, tai į pavasariškai žalią. Na, bet žiemos pabaiga  tolokai, tad žiemiškų vaizdelių dar teks išvysti. O kol žiema krečia išdaigas, kviečiu pasidžiaugti pernai metais  Vilniaus Joachimo Levelio inžinerijos gimnazijoje vykusio Vilniaus miesto mokinių STEAM konkurso ,,Reljefinis žiemos peizažas“ laureatų, 6pp klasės mokinių, Ugnės Drungilaitės ir Eriko Kaušo darbais. 
     Ugnė, laimėjusi pirmąją vietą, sukūrė žiemos vaizdelį, panaudodama siuntinių pakavimo popierių, seną megztinį, plastikinius maišelius bei senai nebenaudojamas užuolaidas. 
     Erikas, laimėjęs antrąją vietą, panaudojo kartonines dėžutes bei daugelį buityje nebereikalingų daiktų. Jo darbas buvo itin aktualus pernai vis dar siaučiant Corona virusui, kuris privertė mokinius dirbti nuotoliu. Eriko darbe vaizduojami trys kambariai, kuriuose gyvena atskirti vienas nuo kito draugai. Mergaitė Amelija, atlikusi visus darbus, viena sau šoka. Vaikinai užsidarę savo kambariuose svajoja apie susitikimą su ja. Deja… karantinas :(
6pp klasės mokinių Ugnės ir Eriko darbai. 
Technologijų mokytoja Aušra Banelienė
KELIONĖ Į LENKIJĄ
Svetlana Politova / 2023 m. 9 sausio d.
Žiemos pradžioje 7p ir 8pp klasių mokiniai ir jų auklėtojos Virginija ir Svetlana vyko į pažintinę kelionę Lenkijoje. Jos metu lankėmės gražiausiuose Lenkijos miestuose. Pirmas sustojimas – Lėcius (lenkiškai Gyžicko). Šis miestas garsėja Bojeno tvirtove, pastatyta Prūsijos karaliaus Frydricho Vilhelmo IV įsakymu. Su gidu apžiūrėjome šį XIX amžiaus fortifikacijos šedevrą.  

Vėliau vykome į Rastenburgą. Tai buvęs kryžiuočių miestas, garsėjantis gražiomis pilimis, kuriose galima pamatyti tų metų buities, aprangos ir kitus namų apyvokos daiktus. Ten yra stiklinių žaisliukų fabrikas ,,Doroszko“, kurį prieš 25 metus įkūrė Tadeušas ir Elžbieta Dorožko. Kalėdų Senelio padėjėjas mus mokė išpūsti skirtingus kalėdinius stiklo žaisliukus eglutei puošti, juos dekoruoti, parodė žaislų muziejų ir daug kitų įdomybių. Pasilinksminę ir pasigaminę kalėdinių žaisliukų, keliavome į viešbutį. 

Kitą dieną dar buvome keliose miesto ekskursijose, apžiūrėjome keletą pilių ir didžiausius Lenkijos ežerus. Kelionė neprailgo, dainuodami ir dalindamiesi įspūdžiais, grįžome namo.

                                                                                 Virginija Petrikienė, Svetlana Politova
                                                                             

Linkėjimai ukrainiečių vaikams
Vilma Junevičienė / 2022 m. 23 gruodžio d.
Belaukiant 2023 metų ne visi pasaulio vaikai juos sutinka ramiai ir savo namuose,
 ar su savo visais artimaisiais. 6pp, 8d klasės mokiniai labai nuoširdžiai rašė 
linkėjimus, sveikinimus ir patarimus ukrainiečių vaikams. 
Mažvydiečių palinkėjimai ukrainiečių vaikams:
 • turėti taiką, kurios nusipelnėte,
 • mano šalis jus palaiko ir stengiasi iš visų jėgų jums padėti,
 • atkeliaukite į Lietuvą, mes jus priimsime į mokyklas,
 • taikos ir meilės,
 • gerų dovanų per Kalėdas ir daug gerų draugų,
 • sėkmės mokykloje, gražios eglutės, snaigių ir dovanų, 
 • suprasti anglų kalbą,
 • linkiu, kad jaustumėtės gerai,
 • taikos šalyje,
 • daug sveikatos, svarbiausia nepasiduok ir viskas bus gerai,
 • aš meldžiuosi, kad nebūtų karo,
 • kad baigtųsi karas ir jį laimėtumėte,
 • kad karas greičiau baigtųsi ir galėtumėte greičiau grįžti namo,
 • ištvermės, stiprybės ir didelio užsispyrimo,
 • gyventi gerą gyvenimą ir daug pinigų,
 • didžiausios sėkmės ir nuostabių Naujų metų,
 • atsiųskite savo laišką ir man.
Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos 6pp ir 8d klasių kolektyvai
Kalėdos su prancūzišku prieskoniu
Gitana Šeštokienė / 2022 m. 23 gruodžio d.
Prieš didžiąsias metų šventes Vilniaus M.Mažvydo progimnazijos prancūziškųjų klasių (6 pp ir 6 pr) širdis džiugino prancūziškos ir lietuviškos muzikos melodijos, atliekamos smuikininkės Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) narės Julijos Ivanovaitės. 
 6 pp ir 6 pr klasės mokiniai muzikos klausėsi ragaudami įvairių skonių blynus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje įsikūrusiame socialiniame restorane „Pirmas blynas“, kuriame dirba padavėjai, turintys negalią. Šeštokus čia pasitiko pats socialinio restorano sumanytojas ir įkūrėjas olandas Timas Van Wijkas. 
  Ar žinai, kad…
  Olando Timo Van Wijko vadovaujama įmonė „Pirmas blynas“ yra pelniusi apdovanojimų už vystomą socialinį verslą, bet, svarbiausia, per pastaruosius keletą metų integravo ir nuolat palaiko komandą žmonių, turinčių specialiųjų poreikių. 
  Mokinių atsiliepimai
 •    „Smuikininkei Julijai plojome ne tik mes, bet ir restorano padavėjai. Buvo gera artėjančių švenčių džiaugsmu pasidalyti  su žmonėmis, turinčiais negalią.“ 
 •    „Tai ne pirmas mūsų apsilankymas „Pirmame blyne“. Šįkart buvo ne tik gardūs blynai, bet ir nuostabi muzika.“ 
 •    „Buvo smagu prieš šventes susėsti prie vieno stalo su draugais. Ant stalo mokytojos padėjo šieno. Namie mes jo tikrai ne visi dedame.“ 
 •    „Smagu buvo pasivaikščioti po papuoštą Vilniaus miestą, gauti dovanų, dalytis džiaugsmu su kitais. Kaip gera, kad yra Kalėdos!“  
  Šeštokus į renginį lydėjusios mokytojos: Jolita, Vilma ir Gitana
  Kalėdinio atviruko autorė – Simona Židovlenkovaitė, 6 pr klasė.

 
Sveikiname
Irina Jakubauskienė / 2022 m. 22 gruodžio d.
Mieli Mokytojai,  
išmintis telydi Jūsų sprendimus, sėkmė – Jūsų darbus, geranoriškumas – žmones, esančius šalia. Džiaugsmo, vilties, geros sveikatos Jums ir Jūsų artimiesiems šventų Kalėdų ir Naujųjų metų proga linki 8B mokiniai ir jų tėveliai. 
2023 © Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija
Įm. k.: 195003862, biudžetinė įstaiga, duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre
Registracijos adresas: Vydūno g. 17A, Vilnius
Juridinis asmuo nėra PVM mokėtojas