VASARIO 16-OJI PROGIMNAZIJOJE
Vilma Junevičienė / 2023 m. 6 vasario d.
VEIKLŲ IR RENGINIŲ PROGRAMA
VILNIAUS MARTYNO MAŽVYDO PROGIMNAZIJOJE
2023-02-10 (penktadienis)
1 – 8 klasės
1 – 4 KLASIŲ PAMOKOS:
Pirmoji visuotinė pamoka 1 – 4 klasėse, skirta Vasario 16-ajai.
Akcija ,,Dainuoju Tau, Tėvyne!“ – po pirmosios pamokos aktų salėje.
Integruotos pamokos ir ekspozicijos: 1 klasės – piešinys Lietuvai, 2 klasės – sveikinimo Lietuvai rašymas, 3 klasės – prezentacija ir viktorina apie Lietuvą,    
3 klasės – prezentacija ir viktorina apie žymius Lietuvos žmones.

5 – 8 KLASIŲ PAMOKOS:
Pirmoji visuotinė pamoka 5 – 8 kl. – prezentacija ,,Lietuva“ ir žaidimas kvizas.
Integruotos pamokos: žygis, skirtas vasario 16-ajai – 2 – 7 pamokos Pilaitės miške, akcija ,,Dainuoju Lietuvai“ ir viktorina ,,Aš esu vėliava – geltona, žalia, raudona“ – 4 pamoka aktų salėje.

PERTRAUKOS:
Per progimnazijos radiją skambės dainos apie Lietuvą.
Pasisveikinkime su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais: J.Basanavičiumi, M. Biržiška, J. Vileišiumi, A. Smetona ir parašykime linkėjimus Lietuvai – bibliotekoje.

PARODOS:
Knygų paroda ,,Mano Tėvynė – Lietuva“, stendas ,,Kelias į nepriklausomybę“ – bibliotekoje.
Keramikos darbų paroda – prie centrinio įėjimo į progimnaziją.
Tautodailės darbai ,,Gedimino stulpai“ – prie 201 kab. ir šalia – laiptinė į I a.
Tautinių rankdarbių ir lietuviškos atributikos paroda – prie muziejaus.
Trispalviai langų karpiniai – Vydūno gatvės progimnazijos pastato pusė.

APRANGA: mokiniai, mokytojai ir kiti darbuotojai su lietuviška simbolika, papuošimu.
Mokytojai drauge su mokiniais, bibliotekininkės ir progimnazijos administracija
VILNIAUS 700 METŲ JUBILIEJAUS ŠVENTĖ PROGIMNAZIJOJE
Vilma Junevičienė / 2023 m. 30 sausio d.
     Sausio 25-oji, Vilniaus 700 metų gimtadienio diena – labai šurmulingai, žaismingai ir šventiškai praėjo Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje.
    Pertraukų metu per progimnazijos radiją skambėjo dainos apie Vilnių. Šventiškai pasipuošusios klasės atminčiai įsimažino prie nuotraukų sienelės – freskos ,,Vilnius“ ir širdelių užrašo ,,Su gimtadieniu, Vilniau!“ bei pasižvalgė po dovanų iš antrinių žaliavų Vilniui parodą. Ilgųjų pertraukų metu mokiniai aktų salėje šoko ,,Just dance“, bei sporto salėje atliko sportines užduotis ,,7″, ,,70″, ,,700″, laisvalaikio erdvėse galėjo žaisti stalo ir judriuosius žaidimus, dėlioti lego kaladėles.
     Pamokų metu mokiniai stebėjo filmus, klausėsi legendų apie Vilnių, dalyvavo viktorinose, rašė komplimentus ir sveikinimus, juos dekoravo, piešė žinomas Vilniaus vietas, pastatus bei su džiaugsmu pasinėrė į klasių bendruomeniškumo iniciatyvas: sulaukė pyragų, ar tortų, apsilankė kino teatruose, fizinio aktyvumo edukacijose ir kitose Vilniaus miesto vietose. 
     Mažvydiečiai taip pat turėjo galimybes aplankyti parodas mokykloje: tapybos darbų ,,Vilniaus legendos“, piešinių ir miniatiūrų ekspoziciją ,,Vilnius švenčia gimtadienį!“, keramikos parodą, knygų parodą ,,Vilniaus miestui – 700″, dailaus rašto konkurso ekspoziciją bei kitus darbus. Ir mokytojai bei kiti darbuotojai galėjo pasimėgauti gimtadienio skanėstais ir nusifotografuoti bendroje nuotraukoje.
VIENIJANTIS VILNIAUS 700 METŲ GIMTADIENIS
Dėkojame mokytojams už kūrybines pamokas bei įdomias veiklas, progimnazijos administracijai, pagalbos mokiniui specialistams, bibliotekininkėms už iniciatyvas, aktyviai dalyvavusiems mokiniams, veikliems mokinių tarybos nariams ir mokinių tėvams nustebinusiems ir pradžiuginusiems mus visus.
ŠVENTĘ KŪRĖME VISI!
SVEIKINIMAS VILNIUI

,,Vilnius skambina, groja ir gieda bažnyčių bokštais, šypsosi sodų žiedais, raudonuoja čerpių stogais, žavi kalnų žaluma ir upių skaidrumu,
 

suvirpina kiekvieną sugebančią mylėti širdį. Pranašiškai, skardžiai gaudžia Vilniaus varpai: buvome, esame ir būsime!…“ (J. Bulhakas)
Sveikinimą Vilniui 700 metų jubiliejaus proga parengė dailės mokytojos Daiva Varslavėnienė, Milda Tverkutė, širdučių kompozicija ,,Su gimtadieniu, Vilniau!“ – 2a, 2b, 2c, 2d, 2e mokiniai drauge su mokytojomis Vilija Malinauskiene, Daiva Diržauskiene, Gitana Kučinskiene, Sigute Ramanauskiene, keramikos darbai – 6 – 7 kryptingos dailės klasių mokiniai, freska ,,Vilnius“ – autorė Rima Tunylaitė.
VILNIAUS 700 METŲ GIMTADIENIS PROGIMNAZIJOJE 2023
Vilma Junevičienė / 2023 m. 23 sausio d.
VILNIAUS 700 METŲ GIMTADIENIO PROGRAMA
Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje
 2023-01-25 (trečiadienis) 
1 – 8 klasės 
PAMOKOS:
1 visuotinė pamoka klasėse – edukaciniai filmai, skirti Vilniaus miesto pažinimui.
Protmūšis ,,Ką žinau apie Vilnių?“ gamtos ir žmogaus, biologijos pamokose.
Kūrybinės lietuvių ir anglų kalbų pamokos.
Komplimentai Vilniui prancūziškai prancūzų kalbos pamokose.
Šventinės klasės valandėlės.
Pamokos kitose erdvėse, Vilniaus mieste / įvairios klasės bendruomeniškumo iniciatyvos / ekskursijos progimnazijoje, parodų lankymas / išvykos.
Mokiniai ir mokytojai su gimtadienio atributika ir apranga.

PERTRAUKOS:
Per progimnazijos radiją skambės dainos apie Vilnių.
Foto sienelė su Vilniumi, puošta širdelėmis (I aukštas, prie 116 kab.)
,,Just dance“ (aktų salėje ilgųjų pertraukų metu).
Sportinės užduotys – ,,7″, ,,70″, ,,7OO“ (d. sporto salėje ilgųjų pertraukų metu).
Stalo žaidimų erdvės (koridoriuose).

PARODOS nuo sausio 25 d. iki kovo mėnesio:
Bendruomeniškumo iniciatyvos ,,Sukurk dovaną Vilniui iš antrinių žaliavų“ dovanų paroda (I aukštas, šalia  raštinės).
Tapybos darbų paroda ,,Legendinis Vilnius“ (II aukštas, prie 201 kab.).
Piešinių ir miniatiūrų ekspozicija ,,Vilnius švenčia gimtadienį!“ (I ir II aukštų erdvėse).
Keramikos darbų ekspozicija (1 – 4 klasių centrinis įėjimas).
Knygų paroda ,,Vilniaus miestui – 700″ ir dailaus rašto konkurso, skirto Vilniaus 700-ajam gimtadieniui ekspozicija (bibliotekoje).

Mokinių taryba, mokytojų metodinės ir kitos grupės, progimnazijos administracija

SPORTINĖS APRANGOS DIENA 2023
Vilma Junevičienė / 2023 m. 22 sausio d.
PROGIMNAZIJA NAUJOSE PAIEŠKOSE
Labiausiai į šią avantiūrą pasinėrė pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos. Neatsiliko ir 5 – 8 klasių mokiniai. Nustebino ir labai sužavėjo dalykų mokytojos. 

Pertraukų metu vis atbėgdavo klasės norėdamos įsiamžinti prie aprangos firmų sienelės, kurią pažintiniais, edukaciniais tikslais įgyvendino Mokinių taryba. Mokiniai demonstravo savo sportinius gebėjimus ir net šoko. O sportiškai apsirengusios mokytojos ir pagalbos mokiniui specialistės dalino visiems šypsenas.
Mokinių atsiliepimai: ,,labai buvo įdomu, kaip mokiniai apsirengė ir koks yra jų aprangos skonis“, ,,buvo labai faina, pamatyti naujų dalykų“, ,,pamačiau tokių sportinių aprangų, kurių buvau nemačiusi“.
Mokytojų atsiliepimai: ,,pirmą kartą į mokyklą atėjau sportiškai apsirengusi“, ,,būtų puiku, kad kiekvieną penktadienį taip galėtume ateiti į mokyklą“, ,,atjaunėjai dešimt metų“,… ,,kiek daug sužinojau apie savo mokinius“, ,,buvo įdomu, žaisminga ir spalvinga“, ,,mokykloje dauguma dirbome su geromis emocijomis ir puikia nuotaika“.
Pirmą kartą Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje organizuota Sportinės aprangos diena. Belaukiantys jos, net kelias dienas ieškojo, tarėsi tarp bendraklasių ir net tėvų, kaip galėtų apsirengti. Su fizinio ugdymo mokytojais mokiniai aptarė, ką ir kaip turėtų pristatyti. Šios dienos misija – susipažinti ką lanko mano bendraklasiai, kuo domisi mano mokiniai, kokių yra galimybių renkantis fizinio aktyvumo veiklas, treniruotes ar šokių užsiėmimus ir kad norėtųsi eiti į mokyklą, ir joje jaustis gerai bei patogiai.
Fizinio ugdymo mokytojai, socialinė pedagogė Lina, šokių mokytoja Violeta 
drauge su Mokinių tarybos nariais
SPORTINĖS APRANGOS DIENA
Vilma Junevičienė / 2023 m. 18 sausio d.
K V I E T I M A S


SAUSIO 20 D. VYKS SPORTINĖS APRANGOS DIENA 
  • Į Vilniaus Martyno Mažvydo progimnaziją 1 – 8 klasių mokinius, klasių auklėtojus, dalykų mokytojus, pagalbos mokiniui specialistus bei administracijos darbuotojus kviečiame ateiti su sportine apranga, sporto atributika ir sporto aksesuarais.
  • Galėsite atminčiai nusifotografuoti prie didžiosios sporto salės sportinės aprangos firmų sienelės, kurią parengs Mokinių taryba.
  • Gausiausiai sportine apranga apsirengusias klases Martyno Mažvydo progimnazija apdovanos padėkos raštais. Taip pat numatytos ir kitos nominacijos už įvairius kūrybinius bei įdomius sprendimus. 
Socialinė pedagogė Lina, fizinio ugdymo mokytojai, Mokinių taryba
                          
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA
Vilma Junevičienė / 2023 m. 14 sausio d.
PILIETIŠKUMO UGDYMO IR FIZINIO AKTYVUMO INICIATYVA
Jau antrus metus Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje mokiniai dalyvauja pilietiškumo ugdymo ir fizinio aktyvumo renginyje, skirtame Sausio 13-ajai – Laisvės gynėjų dienai. 6pp, 8a, 8d, 8e, 8p klasių mokinių grupės pasirinko ėjimo žygius Pilaitėje. 

Mokiniai startavo pagerbdami ir uždegdami žvakeles prie Laisvės gynėjo Antano Sakalausko pagerbimo vietos, viename Pilaitės skverelyje. Po aptarimo, su kuo šiais metais siejama Sausio 13-oji ir kokia yra situacija pasaulyje mokiniai tęsė ėjimo pėsčiomis žygį Pilaitėje, skaičiuodami žingsnius.

Mokinių linkėjimai: ,,stiprybės, vienybės ir toliau išlikti laisva valstybe“, ,,kad Lietuvos žmonės būtų vieningi, taip kaip anksčiau ir kad palaikytų vieni kitus“, ,,kad nebūtų karo“, ,,kad Lietuva išgarsėtų pasaulyje“, ,,kad Lietuva būtų kuo šviesesnė“, ,,kad viskas būtų labai gerai ir nebūtų karo“, ,,kad visi būtų draugiški ir labai tolerantiški žmonėms“, ,,kad saulė visur – širdyje ir danguje stipriau šviestų“… 

,,AMŽINOS LAISVĖS LIETUVAI!“
Dainų šventei – 100
Gitana Šeštokienė / 2023 m. 14 sausio d.
  • Ar žinai, kad… 
  • Dainų šventės Lietuvoje pradėtos rengti nuo 1924 m., o Moksleivių dainų šventės atskirai imtos organizuoti nuo 1964 m. 
  • Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 m. buvo įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. 
 Kitą vasarą Moksleivių dainų šventė nebus organizuojama.  Tokį sprendimą paskelbė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Moksleivių dainų šventę planuojama surengti 2026 m., Lietuvos dainų šventę – 2024 m. Kartu būtų paminėtas ir dainų švenčių tradicijos šimtmetis. Ar Lietuva – vis dar dainų šalis? Ar tradicija dainuoti mūsų šalyje vis dar gyva?  
 Vilniaus Martyno Mažvydo progimanzijos septintokai (7 d, 7p,
 7 pp, 7 pr) teigė neabejojantys, kad Dainų šventės tradicija gyvuos per amžius, nes lietuvių tauta mėgsta dainuoti, ypač susitikus giminei. Per žiemos atostogas septintokai lankydami artimuosius teiravosi jų, kokią dainą jie laikytų šeimos daina. Septintokai per lietuvių literatūros pamoką panaudodami grafinius elementus sukūrė dainos kompoziciją ir pristatė ją klasės draugams. 
 Iš septintokų pasakojimų
 „Mano šeimoje gyva tradicija dainuoti lopšinę savo vaikams. Mano mama man dainavo lopšinę, jai dainavo jos mama, senelei dainuodavo jos mama. Aš gerai moku lopšinės žodžius.“
 „Kol giminė sprendė klausimą, kuriai dainai skirti šeimos dainos titulą, paaiškėjo įdomių faktų. Mano prosenelė pati kūrė dainas! Žinoma, jose yra rašybos klaidų, nes prosenelė buvo baigusi vos keturias klases. Bet šios dainos mums yra labai brangios.“  
 „Mūsų giminėje dainuojamos tremtinių dainos, mat seneliai gimę tremty.“
 „Mano šeima mėgsta dainą apie vyšnių sodus. Kažkada seneliai turėjo sodybą. Dainuodami jie prisimena ten augusį vyšnių sodą. Yra išlikusių nuotraukų. Mėgstame jas pavartyti.“ 
  „Aš ilgai maniau, kad dainą, kurią mėgsta dainuoti mūsų šeima, yra sukurta šeimos. Pasirodo, tai lietuvių liaudies daina.“
 
 Iliustracijų autoriai: Patrikas Žilinskas, 7 pr, Vakarė Jacukevičiūtė, 7 d,  Mantas Malinauskas, 
7 pr, Meilė Vilkanacaitė, 7 pp, Donatas Bagdonas, 7 pr.       
Tolerancijos prospektas
Renata Maslauskienė / 2022 m. 23 lapkričio d.
Kasmet lapkričio 16 dieną minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis –
Tolerancijos namas. Todėl nieko nenustebino, kai mokyklos pirmame aukšte nusidriekė Tolerancijos
prospektas, šalia kurio išsirikiavo gražuoliai Tolerancijos namai. Juos sukūrė 5pp ir 5pr klasių mokiniai.
Ant namų langų ir langinių penktokai užrašė žodžius, kurie jiems labiausiai siejosi su žodžiu „tolerancija“.
Ant prospekto plytų atsirado žodis „tolerancija“ pačiomis įvairiausiomis kalbomis – net kiniečių.
Tapkime ir būkime tolerantiški – sau, kitiems, pasauliui!
BENDRUOMENIŠKUMO INICIATYVA
Vilma Junevičienė / 2022 m. 22 lapkričio d.
PROGIMNAZIJOS IR KLASIŲ PAPUOŠIMAS


Nuo gruodžio 1 dienos kviečiame Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos bendruomenę – 1-8 klasių mokinius, jų seses, brolius, tėvus, senelius, mokytojus ir buvusius mokinius, artėjant šventiniam žiemos sezonui, išradingai ir kūrybiškai pasipuošti klases bei šalia esančias vidaus ar lauko erdves.

Belaukiant švenčių ir stebuklų jauki aplinka visus suvienija, įkvepia, suteikia daug gerų emocijų, optimizmo ir vilčių.
KONKURSAS ,,KURIU KALĖDŲ NUOTAIKĄ VILNIUJE 2022″ 
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia verslininkus, įmones, įstaigas, bendruomenes į tradicinį konkursą ,,Kuriu Kalėdų nuotaiką Vilniuje 2022″. Šių metų tema – jaukios ir tvarios kalėdos. Daugiau informacijos ir registracija iki gruodžio 11 dienos.
PREZIDENTŪROS EGLĖS PUOŠIMAS RANKŲ DARBO NAMELIAIS
Pirmoji ponia Diana Nausėdienė kviečia į kalėdinių žaisliukų kūrimo akciją ,,Namų jaukumas“, papuošiant Prezidentūros eglę rankų darbo nameliais.  
DAILĖS MOKYTOJOS,
KLASIŲ AUKLĖTOJŲ METODINĖ GRUPĖ
Dailės mokytojos, parengusios karpinius langams, kviečia jais papuošti 
1-8 klasių ir progimnazijos erdvių langus.


2023 © Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija
Įm. k.: 195003862, biudžetinė įstaiga, duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre
Registracijos adresas: Vydūno g. 17A, Vilnius
Juridinis asmuo nėra PVM mokėtojas