Europos judėjimo savaitė ir joga
Vilma Junevičienė / 2021 m. 17 rugsėjo d.
Joga siejasi su neįtikėtinomis fizinėmis galiomis!

Martyno Mažvydo progimnazijos 8-tų klasių mokiniai turėjo galimybę fizinio aktyvumo renginyje, skirtame Europos judėjimo savaitei išmėginti jogos pratimus drauge su Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo ,,Kregždutė“ jogos mokytoja Gražina. Mokiniai patyrė, kad joga siejasi su neįtikėtinomis fizinėmis galiomis. Atliekant jogos pratimus, stiprinamas ne tik kūnas, bet ir  žmogaus emocinė būklė. Joga gali būti įvairaus intensyvumo ir formų, bet dažniausiai užsiėmimai susideda iš tam tikrų raumenų tempimo, kvėpavimo ir meditacijos pratimų.  Joga – labai universali. Mokiniai sužinojo kas yra joga, kodėl turime rūpintis savo kūnu ir sveikata bei klausėsi garsų skambesio.
Jogos mokytoja Gražina pasidalino savo mintimis:,,Jogą dažniausiai pradedame praktikuoti ne dėl to, kad ji labai mums patinka ar, kad esame labai nuoširdūs, švarūs ir panašiai. Dažnas iš mūsų į jogą ateina vedinas smalsumo. O galiausiai su joga pasiliekama todėl, kad joga mus keičia: mūsų nuoširdžios pastangos, atliekant asanas ir kvėpavimo pratimus, vainikuojamos ištverme, aiškesniu mąstymu, protine pusiausvyra, fizine sveikata ir vidine ramybe. Kai kūnas, protas ir siela sveiki, harmoningi, mes skleidžiame sveikatą ir harmoniją aplinkiniams, skleidžiame ją visam pasauliui, jausdami, kad esame gyvas, sveikas žmonijos kūno organas. Žmogaus kūnas sudarytas iš gausybės raumenų, besiskiriančių dydžiais ir paskirtimi, tačiau jiems visiems vienodai reikalingas nuolatinis tonuso palaikymas. Jogos fizinių pratimų sistema ne tik skatina fizinį raumenų tonusą, bet ir sveikatina visą organizmą apskritai bei sustiprina nervų sistemą. Jogos negalima išmokti vien protu. Mokytis jogos reiškia ją ir praktikuoti, jos besimokantis mokinys turi būti švaraus kūno, stipraus proto, su Siela, nuolat siekiančia gėrio, tiesos ir grožio. Joga naudojama, kad išstumti skausmą ir pyktį iš kiekvienos kūno ląstelės, iš ten, kur visa tai susikaupę. Viso to tikslas – transformacija. 

„Joga ne visuomet buvo tokia, kokia ji tapo XX ir XXI amžiuose. Ji nuolat kito. Pokyčiai vyko dėl laiko tėkmės arba dėka joginės sistemos migracijos iš vieno klimatinio regiono į kitą. Jogos tradicija – tai gyvoji tradicija. Ji gyvuos iki tol, kol leis vis naujus daigus“. Istorijos laikotarpiu joga patyrė nemažai pokyčių ir kinta dabar, prisitaikydama prie greitai kintančio gyvenimo būdo. Kaip žmogus nuo pat gimimo iki mirties keičiasi, taip ir joga negali išlikti nepakitusi tūkstantmečiais. Evoliucija – tai gyvybė, kuri vystosi, judėdama pirmyn. O joga sudaro lanksčias sąlygas šiam vystymuisi. 

Judesys ir dubenėlių garsas – neįprastas efektas. Kuomet mes atsiduodame garsui ir judesiui, visos mūsų kūno ląstelės ima vibruoti. Garsas rezonuoja, veikia energetinius kanalus, kartu su judesiu atpalaiduoja nuo susikaupusių blokų. Per judesį žmogus išmoksta sąmoningai dirbti su savo kūnu, o garsas padeda išgirsti kiekvieną kūno dalelę.“

                                                             Fizinio ugdymo mokytojų kolektyvas drauge su jogos mokytoja
Rugsėjo 1-oji kosmose
Veronika Naumova / 2021 m. 3 rugsėjo d.
Džiaugiuosi plodama rankutėm ir trypdama kojytėm, kad pagaliau grįžome į kontaktinį mokymą. Grįžome,
tačiau esame nežinioje ir trapioje realybėje, kur kasdien galime sužinoti, kad vėl teks izoliuotis, vėl dirbti
nuotolyje ir vėl negalėti gyvai bendrauti su vaikais, taigi pojūčiai kaip kosmose – nesvarumas ir nežinia,
bet su didele viltim pabūti kartu kuo ilgiau ir produktyviau – štai iš kur šių metų tema mano klasėje!
Labai džiaugiuosi, kad kasmet galiu nustebinti savo mažuosius, sugalvodama ir įgyvendindama vis
naujas idėjas rugsėjo 1-osios proga. Vaikai šiandien buvo savo vietoje ir savo laiku – tame pačiame
nežinomybių ir naujų atradimų kosmose, iš kurio yra pasiruošę startuoti visu pajėgumu. O jūs ar
pasiruošę? Linkėjimai iš kosmoso, mokytoja Veronika.
Informacija tėvams norintiems užsakyti mokinio maitinimą.
Administratorius / 2021 m. 1 rugsėjo d.
Prisegti failai
Karatė sporto šventė
Administratorius / 2021 m. 30 rugpjūčio d.
SKAUTŲ IR SPORTO DIENA STOVYKLOJE ,,TAI DAUGIAU NEI SPORTAS“ 2021
Vilma Junevičienė / 2021 m. 29 rugpjūčio d.
M. Mažvydo progimnazijos vasaros stovyklai ,,Tai daugiau nei sportas“ įsibėgėjus, rugpjūčio 24 dieną  mokiniai labai aktyviai parleido drauge su skautėmis ir fizinio ugdymo mokytojais.

Į progimnazijos vidinį kiemą atvyko skautės Gabrielė, Kristina. Patyrusi skautė sesė Gabrielė iš Vilniaus vingio tunto papasakojo apie skautus, skautiškus žygius ir stovyklas. Paaiškino, ką reiškia skirtingos skautų kaklaraiščių spalvos ir ženkliukai. Skautės kalbėjo apie skautų principus Dievui, artimui ir Tėvynei. Jos pasakojo apie gerus darbus ir skatino vaikus kasdien atlikti nors po vieną gerą darbelį. Žaidė gaudynes, mokė rišti draugystės mazgą ir su bendra smagia skanduote atsisveikino.

Turistinio žygio metu su fizinio ugdymo mokytojomis Gina ir Vilma stovyklautojai apsilankė prie Pilaitės vandens malūno, senovinių padargų ekspozicijos po atviru dangumi, grožėjosi Sudervėlės upeliu ir Pilaitės miškeliu, kur atrado skulptūrą, sportavo treniruoklių zonoje ir lauko žaidimų aikštelėje, apsilankė skvere, prie Laisvės gynėjo Antano Sakalausko memorialinės lentos ir ąžuolinio koplytstulpio. Žygeiviai finišavo prie Martyno Mažvydo skulptūros.
Sporto šventės metu su fizinio ugdymo mokytojais Mindaugu ir Povilu stovyklautojai išbandė kamuoliuko metimo į taikinius, virvės traukimo rungtis, atliko koordinacijos ugdymo užduotis su lauko teniso raketėmis, žaidė įvairius judriuosius, sportinius žaidimus ir išklausė, kaip galima susieti savo gyvenimą ir specialybę su sportu, nebūnant aukšto meistriškumo sportininkais. Stovyklautojai apdovanoti diplomais ir rankų darbo medaliais.

Fizinio ugdymo mokytojų metodinė grupė
2021 M. STOVYKLOS ,,VASAROS EKSPERIMENTAI“ FINIŠAS
Vilma Junevičienė / 2021 m. 25 rugpjūčio d.


Rugpjūčio 16 – 23 d. Martyno Mažvydo progimnazijoje  vyko 1-oji 
bendradarbiaujančių mokyklų 5 – 8 kl. mokinių stovykla ,,Vasaros eksperimentai“. Stovykloje dalyvavo M. Mažvydo progimnazijos, ,,Ąžuolyno“ progimnazijos ir Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai.
Stovyklos metu mokiniai stiprino žinias, gebėjimus ir įgūdžius matematikos, lietuvių kalbos ugdymo srityse, socialinių – emocinių kompetencijų ugdyme, fizinio aktyvumo veiklose, siekiant sumažinti mokymosi praradimus, patirtus dėl nuotolinio mokymosi ir Covid-19 situacijos. Mokymosi edukacijos vyko netradicinėse aplinkose, Pilaitės vaizdingose ir istorinėse vietovėse ir M. Mažvydo progimnazijos teritorijoje.

Stovyklautojai dalyvavo edukacijose ,,Mastelis. Pilaitės topografinio žemėlapio nagrinėjimas“, ,,Pagrindinės geometrinės figūros aplink mus ir mozaikos kūrimas“, ,,Atostogų aritmetika“, statistiniame tyrime ,,Vasaros pramogos“; ,,Kalbos dalys žaismingai“, ,,Pilaitės piliakalnio legenda  – skaitymo strategijų taikymo estafetė“, ,,Aš – gidas“, pro rakto skylutę ,, Aš – žurnalistas“, ,,Reportažas iš įvykio vietos“, ,,Lietuvių liaudies pasakų terapija“, ,,Pagauk kampą – pasakų interpretacija ir vaidyba“, ,,Kalbos ABC. Kamuolys. Karšti klausimai“; ,,Muzikinis portretas“, ,,Draugo muzikinių interesų pristatymas“, ,,Tylos muzika“ – choreografinių improvizacijų eksperimentai“, ,,Atpažink emociją“, ,,Emocijų dėlionė“.  Mokiniai dalyvavo žygiuose, vandens sporto edukacijoje su VSSK ,,Skriejantieji bangomis“ prie Gilužio ežero, sportinėse veiklose prie Salotės ežero.

Stovyklos mokytojos atsisveikindamos su stovyklautojais priminė ir linkėjo: ,, Vasaros pramogos su matematika – misija įmanoma!“, ,,Tikiu, kad kiekvienas sugebate atlikti žygdarbį, bet tikras žygdarbis – kiekvieną dieną jausti atsakomybę“, ,,Linkiu išsaugoti draugystę ir bendrystę, kurią atradote stovykloje! Dalinkitės šypsena“, gerais darbais ir mintimis!!!“, ,,Kontroliuokite savo jausmus: saugokite savo teigiamus ir atsikratykite neigiamų. Tirkite emocinę aplinką ir, kiek įmanoma, gerinkite ją. Telydi jus tik gerosios ir šviesiosios emocijos. Šypsokitės pasauliui ir pasaulis šypsosis jums!“, ,,Tik neišduokite savo svajonių! Jos – gyvosios versmės.“

Stovyklos mokytojos Irina, Diana, Renata, Svetlana, Vilma 
drauge su Martyno Mažvydo progimnazijos administracija


VASAROS STOVYKLOS 2021
Vilma Junevičienė / 2021 m. 15 liepos d.
BENDRADARBIAUJANČIŲ MOKYKLŲ 5 – 8 KLASIŲ MOKINIŲ
STOVYKLA ,,VASAROS EKSPERIMENTAI“
2021 m. rugpjūčio 16 – 23 d. Martyno Mažvydo progimnazijoje vyks
1-oji stovykla ,,Vasaros eksperimentai“ 5 – 8 klasių Martyno Mažvydo,
,,Ąžuolyno“ progimnazijų ir Buivydiškių pagrindinės mokyklos
mokiniams, rekomenduojant mokyklų Vaiko gerovės komisijoms.
Stovykloje siekiama padėti mokiniams, kurie dėl nuotolinio mokymosi
patyrė sunkumų, mažinti mokymosi praradimus dėl COVID – 19,
didinti mokymosi motyvaciją, stiprinti žinias, gebėjimus ir įgūdžius
matematikos, kalbos ugdymo srityse, socialinių – emocinių
kompetencijų ugdyme, fizinio aktyvumo skatinime.
Stovykla finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei
Martyno Mažvydo progimnazijos lėšomis.
MARTYNO MAŽVYDO PROGIMNAZIJOS 1 – 8 KLASIŲ MOKINIŲ
STOVYKLA ,,TAI DAUGIAU NEI SPORTAS“
2021 m. rugpjūčio 18 – 31 d. Martyno Mažvydo
progimnazijoje vyks 17-oji stovykla ,,Tai daugiau
nei sportas“ 1 – 8 klasių mokiniams, kuriems yra
paskirtas nemokamas maitinimas stovykloje ir
kitiems mokiniams, rekomenduojant
progimnazijos socialiniams pedagogams. Tai
atradimų, kūrybinių galių, sveiko gyvenimo būdo
ir sėkmės siekianti stovykla.
Stovykla finansuojama Vilniaus miesto
savivaldybės Vaikų vasaros poilsio programos ir
socialinės paramos maitinimui lėšomis bei
Martyno Mažvydo progimnazijos lėšomis.
Daugiau informacijos stovyklų ,,Vasaros eksperimentai“, ,,Tai daugiau nei sportas“ pridedamuose
lankstinukuose.
SOCIALINĖ PARAMA MOKINIAMS 2021 – 2022 MOKSLO METAIS
Eglė Laumelienė / 2021 m. 8 liepos d.

NEMOKAMAS MAITINIMAS IR PARAMA MOKINIO REIKMENIMS NAUJOVĖS:

• Nuo rugsėjo 1 d. priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nemokami pietūs mokyklose / ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bus organizuojami be atskiro prašymo, nevertinant gaunamų pajamų. Nuo liepos 1 d. atsisakyta reikalavimo tėvams (globėjams/ rūpintojams) teikti prašymą savivaldybių administracijoms dėl nemokamų pietų skyrimo.

Tėvai (globėjai / rūpintojai) turi teisę per mokyklos administraciją atsisakyti vaikui skirtos paramos (pagal mokyklos sudarytus sąrašus), arba, atsiradus poreikiui, kreiptis dėl šios paramos skyrimo (įtraukti į mokyklos sudarytus sąrašus).

• Suteikiama teisė gauti nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti ne vyresniems kaip 21 metų mokiniams iš nepasiturinčių šeimų, kurie mokosi pagal suaugusiųjų ugdymo programas.

• Mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas iki mokslo metų ugdymo proceso pabaigos, o IV gimnazijos klasės mokiniams – iki brandos egzaminų sesijos pabaigos. Prašymus dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo vertinant pajamas 2021 – 2022 mokslo metais galima teikti nuo liepos 1 d. el. būdu:
www.spis.lt; https://paslaugos.vilnius.lt;
paštu Socialinių išmokų skyriui (Kauno g. 3, LT-01314 Vilnius); nuvykus į Vilniaus miesto savivaldybės bendrą klientų aptarnavimo centrą (Konstitucijos pr. 3, I a.) – galioja tik vykdant kontaktinį aptarnavimą; mokyklai (prašymas bus perduotas Socialinių išmokų skyriui).

Mokiniams gali būti teikiama šių rūšių socialinė parama:
• nemokamas maitinimas (pusryčiai, pietūs, pavakariai ir maitinimas mokyklose organizuojamose vasaros poilsio stovyklose);
• parama mokinio reikmenims įsigyti (80 Eur per kalendorinius metus).

Daugiau informacijos, ar mokinys gali gauti socialinę paramą, rasite prisegtame dokumente. Jeigu kiltų daugiau klausimų, prašome kreiptis:
• dėl paramos mokiniams (maitinimo ir reikmenų) skyrimo vertinant pajamas – į Socialinių išmokų skyrių tel. 8 700 35545,
• dėl paramos (maitinimo) mokiniams organizavimo mokyklose – į mokyklų administracijas, soc. pedagogus.
5c ,,Judanti klasė“ 2021
Vilma Junevičienė / 2021 m. 28 birželio d.
Respublikinė iniciatyva ,,Judanti klasė“

Fizinį aktyvumą propaguojančioje iniciatyvoje ,,Judanti klasė“ dalyvavo 86 Lietuvos ugdymo įstaigos. Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijai atstovavo 5c klasės kolektyvas. Prie iniciatyvos noriai prisijungė šeimos nariai, draugai, sportuodami po pamokų ir savaitgaliais. Taip pat vyko nuotolinės klasės judriosios pertraukos, įdomios fizinio ugdymo, šokio ir aktyvios muzikos pamokos. 5c klasės šūkis – ,,Judėk – netingėk!“. Klasės bendruomenės ir progimnazijos  pertraukų, pamokų veiklų akimirkos sudėtos nuotraukų dėlionėje. Smagu buvo pasidžiaugti kitų fizinėmis veiklomis ir su nekantrumu jas išbandyti patiems.

,,…fizinis aktyvumas – tai tik didesnė galimybė ne tik judėti, bet ir būti drauge, džiaugtis kartu su kitais, išmokti naujų fizinio aktyvumo formų, drąsiau jas įgyvendinti.“ – Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras pakvietęs Lietuvos ugdymo įstaigas dalyvauti fizinio aktyvumo iniciatyvoje.

Dėkojame už aktyvumą 5c klasės kolektyvui: mokiniams, jų tėvams, klasės auklėtojai Renatai Maslauskienei, šokių mokytojai Audronei Stanienei už šokių pamokas, muzikos mokytojai Kristinai Šileikienei už kūno perkusijos pamokas, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Eglei Laumelienei už galimybę dalyvauti fizinio aktyvumo renginyje.

Daugiau informacijos 5c klasės parengtoje ataskaitoje ir                                                                                                         


2020-21 m.m. nacionalinio mokinių pasiekimo patikrinimo rezultatai
Administratorius / 2021 m. 18 birželio d.
2021 © Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija
Įm. k.: 195003862, biudžetinė įstaiga, duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre
Registracijos adresas: Vydūno g. 17A, Vilnius
Juridinis asmuo nėra PVM mokėtojas