PRANCŪZAKALBĖS KLASĖS ABSOLVENTAI
Vilma Junevičienė / 2022 m. 7 liepos d.
SERTIFIKATŲ IR PAGRINDINIO UGDYMO PAŽYMĖJIMŲ ĮTEIKIMAS
Mokslo metų pabaigoje Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos prancūzakalbių baigiamųjų klasių mokiniams įteikimai prancūzų kalbos ir dalykų integruoto mokymo sertifikatai.

Aktų salėje šventinės pamokos metu 8pp klasės mokinimas prancūzų kalbos mokytojai Virginija Žekonytė – Petrikienė ir Pierre Henri Philippe Pache įteikė prancūzų kalbos ir dalykų integruoto mokymo sertifikatus.

Prancūzakalbės 8pp klasės mokiniams taip pat įteikti ir pagrindinio ugdymo I dalies programos baigimo pažymėjimai ir keramikiniai paukšteliai – sėkmingam ateities skrydžiui.

Septintų klasių mokiniai drauge su mokytojais išpuoštose aštuntokų klasėse ir progimnazijos erdvėse absolventams linkėjo ,,Augink svajonę!“ ir padovanojo gėlytes bei šventinį koncertą progimnazijos kiemelyje.

VILNIAUS GYNYBINĖS SIENOS BASTĖJA

8pp klasės kolektyvas šventinę pamoką užbaigė prie autentiškos Vilniaus gynybinės sienos bastėjos ir atsisveikino su didžiausiomis viltimis naujame siekių ir pasiekimų bei svajonių pildymosi etape. 
Vilniui – 700 metų
Gitana Šeštokienė / 2022 m. 11 birželio d.
  2023 m. Lietuvos laukia istorinis įvykis – Vilniaus 700 metų jubiliejus. Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos 
5 pr klasės mokiniai nutarė pasveikinti savo gimtąjį miestą ir parašyti jam laišką. Laiškuose penktokai prisiminė sudėtingą Vilniaus istoriją, reiškė susižavėjimą miestu, siuntė nuoširdžiausius linkėjimus. 
  Štai gražiausios penktokų mintys, skirtos Vilniui: 
  „Sveikas, mielasis Vilniau, 
 Aš labai didžiuojuosi, kad gimiau Vilniuje, kuris jau po metų švęs 700-ąjį gimtadienį. Per septynis šimtmečius mano miestas keitėsi daugybę kartų ir tapo pavyzdžiu daugumai Europos sostinių. Tai nuostabu! Man labai patinka smalsių balandžių pilna Katedros aikštė, spalvoti Lukiškių fontanai, draugiškos senamiesčio gatvelės, didinga Katedra ir jos Varpinė, žalias Bernardinų sodas ir istorinė Gedimino pilis, modernusis MO muziejus bei rytą ir vakarą dangų puošiantys oro balionai. O ką jau kalbėti apie čia gyvenančius miestiečius, kuriuos Vilnius visada sutinka ir išlydi kaip savus. Esu be galo dėkinga už suteiktą galimybę gyventi tokiame draugiškame, atvirame ir svetingame mieste. 
  Mano Vilniau, išlik toks ir nesikeisk, nes tokį Tave myliu labiausiai!“ 
  „Sveikas, mano senasis žilasis Vilniau, 
 Rašau Tau todėl, kad noriu pasveikinti su artėjančiu septynišimtuoju gimtadieniu! Kaip švęsi šį garbų jubiliejų? Įdomu, kokią šventę Tau surengs Tavo nuostabieji miestelėnai? Keista, kai pagalvoji, kad didysis kunigaikštis Gediminas Tave įkūrė prieš tiek daug laiko. Tu tiek daug visko matęs – ir šviesių dienų, ir tamsių. Ir karo, ir taikos metų. Ir dar vis šauniai laikaisi su savo  įspūdingais statiniais, tarp jų – bažnyčiomis ir jų bokštais, varpais. Nuostabu, kad išlaikei savo senamiestį. Pavadinimas puikiai jį apibūdina, tai seniausia, tačiau kartu ir gražiausia miesto dalis. Kiekviena mažytė gatvelė turi savo istoriją. Tu toks gražus, senas ir nepakartojamas, o Tavo istorija gniaužia kvapą. 
 Tikiuosi, kad sulauksi dar daugybės jubiliejų ir išliksi toks pat žavus, koks esi dabar.“ 
  Nuotraukoje – 5 pr klasės mokiniai. Penktokų rankose žydi saulėgrąžos – pagarbos ženklas Ukrainos žmonėms, kurie kovoja ir už tai, kad mūsų Vilnius ir toliau klestėtų. 
PROGIMNAZIJOS BAIGIMO IŠVYKA
Vilma Junevičienė / 2022 m. 8 birželio d.
,,PRANCŪZIŠKOJI KLAIPĖDA“

Lietuva ir Prancūzija – jūrinės valstybės. 8pp klasės kolektyvas – apsilankėme Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, Klaipėdoje, susipažindami su aukštosios mokyklos galimybėmis bei frankofonijos saitais. 

Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Rima Mickienė mums priminė, kad prancūzų kalba – langas į pasaulį, tai papildomos išskirtinės galimybės. Direktoriaus pavaduotoja mus supažindino su aukštosios jūreivystės mokyklos bendradarbiavimu ir tinklaveika su Prancūzijos frankofonijos fondu SEFACIL, aukštosiomis mokyklomis: Le Havro Normandijos universitetu, Diunkerko tarptautine verslo mokykla bei tarptautinių mokslinių konferencijų organizavimu, akademiniais, kultūriniais mainais. 

Karjeros ir komunikacijos skyriaus vedėjos Viktorijos Navickaitės dėka apsilankėme ekskursijoje, auditorijose, peržiūrėjome studentų sukurtus filmukus, labai daug sužinojome apie Lietuvos aukštosios mokyklos istoriją, įgijamas profesijas, sudalyvavome Kahoot! viktorinoje ,,Atrask galimybių jūras 22″, išbandėme laivų vairavimo žaidimus. Labai džiugu, kad penki 8pp mokiniai svajoja studijuoti Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. 
Klaipėdos senamiestyje su gide Diana Našutinskaite – Zakariene, atradome Napoleono menamus laikus, pasižvalgėme po pačias gražiausias vietas. Prancūzai prieš beveik šimtmetį Klaipėdoje paliko ryškų pėdsaką. Miestas turi bendras gražias istorines sąsajas. Klaipėda su Prancūzija bendradarbiauja istorinės atminties, kino, šiuolaikinio šokio srityse, puoselėjama prancūziška kultūra.

Pasivaikščiojimas su bendraklasiais Baltijos jūros pakrante ir nuostabūs vaizdai ilgai išliks mūsų atmintyje bei nuostabiausiose nuotraukose.
,,LIETUVOS VENECIJA“
Apsilankėme ir žvejų kaimelyje Mingėje. Tai vienintelis gatvinis kaimas, kuriame gatvę atstoja upė, tačiau tilto per upę greta nėra. Dėl gražaus, unikalaus gamtovaizdžio vietovė dar vadinama „Lietuvos Venecija“. Pasižvalgę po prieplauką, kurioje sustatytos jachtos ir motorlaiviai, sužaidėme ne vieną tinklinio kėlinį, vakarieniavome, ant laužo kepėme zefyrus. Gamtos subtilumai, įdomybės ir atradimai mūsų laukė, plaukiant garlaiviu į Kuršių Marias. 

,,Pati geriausia kelionė per visus mokymosi progimnazijoje metus“, ,,labai patiko leisti laiką su draugais prie jūros“, ,,Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje labai patiko, buvo galima labai daug ką sužinoti“, ,,Klaipėdoje labai daug gražių vietų, labai patiko stovintis laivas Meridianas“, ,,labai smagu leisti laiką, plaukiant laivu“, ,,sodyboje, kurioje gyvenome buvo labai jauku“, ,,vaizdai nuostabūs – tiek vietų nusifotografuoti ir tiesiog pasigrožėti“.

8pp klasės mokiniai drauge su technologijų mokytoja Aušra ir klasės auklėtoja Vilma
Naujas straipsnis
Administrator / 2022 m. 10 gegužės d.
  Smagios 5p krikštynos 

 Gegužės penktą dieną 5p klasė atšventė savo krikštynas, kurias surengė 8p klasės mokiniai. Stadione jaunuosius prancūziukus pasitiko aštuntokai, kurie parengė skirtingas komandines užduotis. Penktokai bėgo šaudyklėlės estafetę, apsimovę kojinėmis su žirniais viduje, vieni kitiems kabino makaronus ant ausų, bandė kuo taisyklingiau pristatyti save prancūziškai, sprogdino balionus, su juose esančiais lipniais blizgučiais, ir bandė užčiuopti, ką gi 8p klasės mokiniai paslėpė dėžėse. Krikštynas vainikavo penktokų priesaika ir Prancūzijos vėliavos spalvos, kurios papuošė mokinių žandus. Patyrę daug išbandymų ir nuotykių vaikai buvo išlydėti pro arką kaip tikri EMILE klasės penktokai.
8p klasės komanda
PAVASARIO ŽIEDAI MAMOMS
Vilma Junevičienė / 2022 m. 1 gegužės d.
 IEŠKOJOME GRAŽIAUSIŲ VYŠNIOS ŽIEDŲ MAMAI

Artėjant Mamos dienai, 8pp klasė apsilankė Č. Sugiharos sakurų, japoniškų vyšnių, parke, Vilniaus centre – ieškodami gražiausių vyšnios žiedų mamai ir tai įamžino nuotraukose.

Motinos diena – tai šventė, skirta pagerbti mamas. Nuo 1928 metų Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Populiariausia mamą pasveikinti, dovanojant, įteikiant, skiriant gėlių žiedus. 

Žiedas – tai visame pasaulyje išplitęs jaunystės simbolis, dažnai simbolizuoja ir saulę, Žemės skritulį ar centrą. Žiedai suvokiami ir kaip pavasario pranašai – atsinaujinimo, pasaulio atbudimo ir atgimimo simbolis. Gėlė simbolizuoja gyvybės galias bei gyvenimo džiaugsmą ir pasibaigusią žiemą. Sakmėse ir legendose žiedai simbolizuoja dievišką palankumą bei viltį. Daug dėmesio skiriama ir gėlių spalvoms: balta simbolizuoja nekaltybę, skaistumą, raudona — vitališkumą, kraują, mėlyna – paslaptis, nuoširdumą, geltona — saulę, šilumą, auksą.

Japoniški vyšnių žiedai – pražysta vieni pirmųjų ir žydėjimas trunka tik kelias savaites. Žiedų būna tokia gausybė, tai tarsi prilygsta gamtos stebuklui, tikram pavasariniam pabudimui po žiemos. Sakuras vienija puošnūs ir gausūs balti arba rausvi žiedai. Sakurų parkai auga ir kuriasi ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose – Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Druskininkuose, Pasvalyje bei kitur.

Labai nuoširdžiai sveikiname visas Mamytes 
bei siunčiame pačius gražiausius ir nuostabiausius žiedus. 
Pasigėrėkite žydėjimu ir pasisemkite energijos, jėgų bei įkvėpimo gyvenimui! 

8pp klasės  mokiniai
Prancūzakalbių klasių krikštynos
Vilma Junevičienė / 2022 m. 22 balandžio d.
SVEIKI, PENKTOKAI, ATVYKĘ Į EMILE KLASĘ!

Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos 8pp klasės mokiniai 5pp ir 5pr klasėms balandžio 1-ąją, Tarptautinę juokų ir pokštų dieną, surengė krikštynas Sveiki atvykę į Emile klasę!“. Šventiškai papuoštuose klasėse, penktokų laukė įvairios užduotys, žaidimai, muzika ir dainos. Penktokams teko išbandyti žinias viktorinoje Ar pažįsti Prancūziją?“, vaidinti šaradas, sulaukti krikšto“, prizų ir apdovanojimų.

Penktokų įspūdžiai: Labai patiko, nes žaidėme įvairius žaidimus ir gavome prizų“ krikštynos buvo labai linksmos“, buvo labai smagu, įdomiai sugalvota ir juokinga“, man patiko šarados ir Kahoot! viktorina“, smagus krikštas – buvo smagu ir įdomu“, pašventino su vandeniu – labai šlapia, bet patiko“, net labai patiko paguodos prizai“.

Labai džiaugiamės puikiais krikštynų dalyviais, labai aktyviais, žingeidžiais penktokais. Ačiū penktokų klasių auklėtojoms Ritai ir Gitanai už pasitikėjimą bei frankofoniško bendruomeniškumo puoselėjimą tarp 5-tų ir 8-tų klasių mokinių. Dėkojame muzikos mokytojai Svetlanai už prancūziškų dainų skambesį, psichologei Medeina už prancūziškas sages mokiniams, mokytojai Renatai už papuoštus klasių stalus tulpėmis.

Linkime prancūzakalbių klasių penktokams įdomių, žaismingų, nuostabių ketverių frankofoniškų metų Martyno Martyno Mažvydo progimnazijoje! – 8pp klasės mokiniai.

TARPTAUTINĖ FRANKOFONIJOS KONFERENCIJA 2022
Vilma Junevičienė / 2022 m. 15 balandžio d.
,,YPATINGOS ŽIULIO VERNO MAŠINOS IR KITI XIX AMŽIAUS IŠRADIMAI“
Kovo 25 dieną Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje vyko nuotolinė Frankofonijos konferencija ,,Ypatingos Žiulio Verno mašinos ir kiti XIX amžiaus išradimai“ / ,,Les  machines extraordinaires de Jules Verne et autres inventions du XIXème siècle“, kurioje dalyvavo mokiniai iš Lietuvos ir Prancūzijos: Prancūzijos Beauvais mokyklos, Paryžiaus Prelato Jono Petrošiaus lituanistinės mokyklos, Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus, Klaipėdos ,,Aukuro“ gimnazijos, Vilniaus Jono Basanavičiaus  progimnazijos ir Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos. Konferencijos tikslas plėtoti frankofonišką kultūrą, pristatant projektą ,,Ypatingos Žiulio Verno mašinos ir kiti XIX amžiaus išradimai“,  užmegzti ryšius ir stiprinti bendrystę tarp frankofoniškų mokyklų.

Konferencija pradėta Martyno Mažvydo progimnazijos 5 – 8 prancūzakalbių klasių choru, kuris atliko ukrainiečių dainą ,,Shum”, palaikant Ukrainos žmones Rusijos agresijos akivaizdoje. Vėliau skambėjo ,,Faire le tour du monde en 80 jours“ kartu su  frankofoniškų erdvių progimnazijoje nuotraukų vinjete. Trečių klasių mokinių mokyklinių dūdelių ansamblis atliko du prancūziškus kūrinius: ,,Paris“, ,,Frère Jaques“.

Sveikinimo žodį tarė Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Thomas Buffin. Jis kalbėjo apie Prancūzų instituto vaidmenį. Taip pat pasidalino apie savo vaikystės ir jaunystės prisiminus, skaitant Žiulio Verno kūrinius. Konferencijos dalyvius nuoširdžiai pasveikino ir Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos direktorė Eglė Laumelienė, kalbėdama apie prancūzų kalbos svarbą mūsų mokykloje.

Prancūzijos Beauvais mokykla parengė „Ž. Vernas ir Amiens“ / ,,Jules Verne et Amiens”.  Mokiniai pristatė savo mokyklą bei Žiulį Verną ir jo paskutinį miestą Amiens Prancūzijoje.
Sulaukėme linkėjimų ir iš Paryžiaus Prelato Jono Petrošiaus lituanistinės mokyklos. Sužinojome kaip vaikai iš lietuvių šeimų gyvena ir mokosi lietuvių kalbos Prancūzijoje.
Konferencijos dalyviai išmėgino savo žinias Kahoot! žaidime – viktorinoje „ Įdomūs Žiulio Verno gyvenimo faktai“/ Jeu Kahoot! ,,Tout sur Jules Verne”, kurią organizavo M. Mažvydo progimnazija. Varžėsi 120 žaidėjų, mokiniai turėjo atsakyti į 10 klausimų. 
Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija pristatė le Nautilus – Žiulio Verno sugalvotą povandeninį laivą. 
Vilniaus tarptautinio Prancūzų licėjaus moksleivė Nina pristatė apie Nantes ir Žiulį Verną / ,,Nina à Nantes”. Papasakojo apie Žiulio Verno gimtinę bei Machine de L’ île spektaklį.
Klaipėdos ,,Aukuro” gimnazija pristatė jachtą pagal kūrinį ,,Kapitono Granto vaikai”.
Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija pristatė roges pagal kūrinį ,,Aplink pasaulį per 80 dienų”.

Konferencijos pabaigoje – padėkota visiems dalyviams ir skambant prancūziškam meilės himnui ,,Les Champs Elysées” Martyno Mažvydo progimnazijos prancūzakalbių klasių mokiniai nutiesė tiltą, kviesdami toliau bendrauti ir bendradarbiauti bei susitikus pasidalinti naujomis idėjomis.
Martyno Mažvydo progimnazijos frankofoniškas veiklas puoselėjanti komanda
Prancūziški pavadinimai Vilniuje
Rima Striogaitė / 2022 m. 14 balandžio d.
5p klasės mokiniai ir jų tėveliai gavo užduotį – pasivaikščioti po Vilnių ir surasti įstaigų pavadinimus ar
kitokius užrašus prancūzų kalba arba kaip nors susijusius su Prancūzija. Klasės auklėtoja paminėjo kelias
vietas, kur galima rasti prancūziškų pavadinimų, bet priėmę iššūkį keliautojai rado jų žymiai daugiau.
Štai kelios nuotraukos – įrodymas, kad užduotis atlikta!
Mes mėgstame šokoladą!
Rima Striogaitė / 2022 m. 1 balandžio d.
Liepos 11 diena – pasaulinė šokolado diena. Pirmą kartą ji buvo švenčiama 1995 m. Prancūzijoje. Ši
diena– puiki proga pasilepinti saldumynais be sąžinės graužaties.
Na, nelaukdami liepos mėnesio, 5p klasės mokiniai lepinosi šokoladu Trakuose įsikūrusioje „AJ
šokoladinėje“. Šokolado meistras Algimantas paaiškino, kaip atpažinti tikrą šokoladą, parodė, kaip
atrodo kakavos pupelė, kaip gaminami saldumynai, vaikai sužinojo, iš ko gaminami marcipanai, kas yra
florentinai. Kaip tikri šokolado meistrai penktokai patys pasigamino šokoladinių skanumynų.
Smagiai pasivaikščioję po Trakus, atlaikę kirų „antpuolį“, vaikai laimingi grįžo namo.
FRANKOFONIJOS DIENA 2022
Vilma Junevičienė / 2022 m. 28 kovo d.
 FINALINĖ FRANKOFONIJOS DIENA

Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos būsimi absolventai – 8p ir 8pp prancūzakalbių klasių mokiniai finalinę frankofonijos kovo 25 dieną pradėjo papuoštose klasėse ir mokyklos erdvėse, mėgaujantis prancūziškais pusryčiais bei skambant prancūziškai muzikai.

PARODOS IR EKSPOZICIJOS BIBLIOTEKOJE
Bibliotekos vedėja Regina Vaitkevičienė mokiniams pristatė parodas ,,Je lis en français!“, ,,Kaip keliavo Žiulio Verno veikėjai?“, ,,Mažvydiečių gyvenimas su Emile“. 8p, 8pp klasių iniciatyva bibliotekoje taip pat parengta ,,Prancūzakalbių klasių popamokinės veiklos“ prezentacija.

SUSITIKIMAS PILAITĖS GIMNAZIJOJE 
8p, 8pp klasių mokiniai apsilankė ir Pilaitės gimnazijoje, vyko susitikimas su gimnazijos direktoriumi Mindaugu Briedžiu, direktoriaus pavaduotoja Vita Nedzveckaite ir prancūzų kalbos mokytoja Olga Smirnova. Pristatyta gimnazijos veikla, perspektyvos, besimokant prancūzų kalbos ir mokymasis naujai statomoje, moderniausioje mokykloje Lietuvoje – Vilniaus Pilaitės gimnazijoje.
RESPUBLIKINĖ NUOTOLINĖ FRANKOFONIJOS KONFERENCIJA
8p, 8pp mokiniai klasėse stebėjo respublikinę frankofonijos konferenciją ‚,YPATINGOS ŽIULIO VERNO MAŠINOS IR KITI XIX AMŽIAUS IŠRADIMAI“ /  ,,Les  machines extraordinaires de Jules Verne et autres inventions du XIXème siècle“, kurią organizavo Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija. Konferencijos tikslas plėtoti frankofonišką kultūrą, stiprinti prancūzų kalbą mokančių mokyklų, klasių, mokinių bendrystę.

ĮKVEPIANTI FRANKOFONIŠKA IŠKYLA „LA BELLE ÉPOQUE“ 
Šventinė frankofoniška diena vainikuota Vilniaus centre – 8p, 8pp klasių edukacine ekskursija „La Belle Époque“ (Gražioji epocha) ir jos  atspindžiai Vilniuje. Prancūzakalbių klasių mokiniai susipažino su OPTIMIZMO, GERBŪVIO, GROŽIO IR TAIKOS EPOCHA pasaulyje bei Lietuvoje.

8p, 8pp klasių mokiniai drauge su klasių auklėtojomis Diana ir Vilma
2022 © Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija
Įm. k.: 195003862, biudžetinė įstaiga, duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre
Registracijos adresas: Vydūno g. 17A, Vilnius
Juridinis asmuo nėra PVM mokėtojas