Jei susidūrei su patyčiomis Feisbook’e
Socialinės pedagogės Reginos Lipnevič darbo grafikas
Savaitės diena
Darbo laikas (val.) Pietų pertrauka Konsultacijos
Pirmadienis 8.00 – 15.30 12.00-12.30 8.00-12.00
Antradienis – – –
Trečiadienis 8.00 – 15.30 12.00-12.30 8.00-12.00
Ketvirtadienis 8.00 – 15.30 12.00-12.30 8.00-12.00
Penktadienis 8.00 – 14.30 12.00-12.30 8.00-12.00
SOCIALINĖS PEDAGOGĖS JOLANTOS NOREIKIENĖS DARBO LAIKO GRAFIKAS
Savaitės diena Darbo laikas (val.) Pietų pertrauka
Mokinių, pedagogų, klasių Tiriamasis ir organizacinis
auklėtojų, kitų specialistų, darbas už mokyklos ribų,
tėvų (globėjų) konsultavimas konsultacijos su kitais
mokykloje specialistais, mokinių
lankymas namuose
Pirmadienis 8.00 – 15.00 15.00-17.30 12.00-12.30
Antradienis 8.00 – 15.00 15.00-17.30 12.00-12.30
Trečiadienis 8.00 – 15.00 15.00-17.30 12.00-12.30
Ketvirtadienis 8.00 – 15.00 15.00-17.30 12.00-12.30
Penktadienis 8.00 – 15.00 15.00-17.30 12.00-12.30
5 būdai, kaip sukurti stiprų ryšį su paaugliu
    Yra nedaug tokių stiprių tėvystės iššūkių, kaip rūpintis paaugliu. Žinoma, pratinimas vaiko naudotis puoduku gali kartais atrodyti nesibaigianti kova, tačiau visa tai yra tarsu žaidimas, lyginant su pavojais, laukiančiais mūsų paauglystės etape. Sklando siaubo istorijos apie paauglių nuotaikas, emocingumą, maištingumą, ginčytiną skonį renkantis draugus ir dauguma tėvų jaučiasi nepasiruošę šiam iššūkiui jam atėjus.
    Esminis dalykas Jums, tėveliai, yra giliai įkvėpti, atsipalaiduoti ir prisiminti, kad paaugliai nėra monstrai. Jie tiesiog vaikai, išgyvenantys daug fizinių, emocinių ir socialinių pokyčių – ir visa tai vyksta vienu metu. Tėvai gali užmegzti gerą santykį su paaugliu, ir jį išlaikyti, jei turi šiek tiek kantrybės ir labai myli. Ką daryti, kad vaiko paauglystės metai būtų lengvesni?

     1.      Kalbėkite. Nors ir atrodo, kad paaugliai didžiąją dalį laiko praleidžia savo kambaryje, jie nori žinoti, kad jų gyvenimas tėvams yra svarbus ir įdomus. Svarbiausia kalbantis su paaugliu yra išlikti kasdienišku ir atsipalaiduoti. Dauguma tėvų stebisi, jog įprastas klausimas „Kaip tau šiandien sekėsi?“ gali taip paskatinti vaiką atsiverti ir pasipasakoti. Jei dažnai kalbėsitės su vaiku apie jo draugus, puikiai žinosite, kas vyksta ir kas naujo jo bendraamžių aplinkoje. Toks domėjimasis taip pat parodo vaikui, kad tėvams nuoširdžiai įdomu, kas vyksta jo ar jos asmeniniame gyvenime. Žinosite apie vaiko tikslus, pasiekimus ir kovas, jo ar jos individualius interesus (sportas, filmai, muzika), ir tai yra nepaprastos temos pokalbiams. Šių pokalbių esmė yra smagiai, džiaugsmingai, lengvai ir paprastai kasdien dalijintis informacija. Ypatingai svarbu, kad šie pokalbiai niekad nevirstų barniais; taip tiesiog atbaidysite paauglį nuo bendravimo su Jumis apskritai. Turėtumėte išsikelti tikslą pasikalbėti su vaiku bent 15 – 30 minučių kasdien, – po mokyklos, mašinoje, prie pietų stalo, prieš miegą, ir rasti kitų gerų progų.

   Visą straipsnį skaitykite prisegtame faile
5 būdai pasirūpinti vaiko sportavimu
Ar būti tėvu buvo lengviau prieš 40 metų?

   Naujojo tūkstantmečio mamos svajoja apie tėvystę pasaulyje, kur gatvės yra saugios, tėvai gali laisvai leisti vaikus bėgioti kaimynystėje, ir jie natūraliai sportuoja bei žaidžia.
   Visgi šiandien, trinkteli mašinos durelės, kuprinė krinta ant žemės, įjungiamas televizorius ir paskutinės dvi šviesios dienos valandos yra praleidžiamos žaidžiant video žaidimą ir mėgaujantis užkandžiais.
   Net ir susirūpinę, gero linkintys tėvai kartais pasijaučia bejėgiai, stebėdamiesi, kaip nugalėti prekybos genijų ir momentinį pasitenkinimą. Fiziniai pratimai ir morkų lazdelės labai sunkiai konkuruoja su Xbox, Kempiniuku ir bulvių traškučiais.
   Visur aplink mes matome to įrodymus. Pasak JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro, labai daug šiaurės amerikiečių patiria rizikas dėl nesveiko gyvenimo būdo.
   Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad 30 procentų JAV gyventojų, virš 20 metų, – daugiau nei 60 milijonų žmonių, – persivalgo. Jaunų žmonių su antsvoriu skaičius patrigubėjo nuo 1980 m.  

Mano vaikai nepersivalgo – kodėl man turėtų tai rūpėti?

   Juk jūsų vaikai normalūs, tiesa? Būti tėčiu ar mama Jums sekasi puikiai. Tačiau pasaulyje, kur vaikščiojimas yra ribojamas, mokyklinės fizinio lavinimo programos mažinamos, mašinos, liftai ir autobusai naikina mūsų galimybes natūraliai sportuoti, mes turime rimtai pagalvoti, kaip fizinius pratimus paversti dienos dalimi, o taip pat ir mūsų vaikų neatskiriama gyvenimo dalimi.
   Nepaisant visų teigiamų sportavimo pusių, dauguma Amerikiečių yra sėslūs. Pasyvūs vaikai dažniausiai tampa pasyviais suaugusiais.  

Visą straipsnį skaitykite prisegtame faile
Kaip prietaisai ir skaitmeniniai ekranai žaloja vaikus
    Laikas, kurį vikai praleidžia prie skaitmeninių ekranų, iš tiesų neramina. Panašu, kad jie nepavargsta žiūrėti TV arba žaisti su iPad. Ši prietaisų obsesija yra svarbi tema, tačiau skubaus dėmesio reikalingas neigiamas jų poveikis regėjimui.  

Kodėl prietaisai taip netinka vaikams
  
   Vaikai naudoja prietaisus žaisti žaidimams, kalbėtis, naršyti ir žiūrėti filmus. Veikla dažniausiai yra tokia įtraukianti, kad jie neatitraukia dėmesio nuo ekranų. Jie taip pat neatkreipia dėmesio į tokius dalykus kaip sėdėjimo poza, atstumas nuo ekrano, ir šviesumas, kas taip pat gali neigiamai paveikti regėjimą ir sveikatą.
   Elektroninių ekranų stebėjimas ilgesnį laiką sukelia diskomfortą. Jus kankina aukių sausumas, suerzintos akys, ir kurį laiką būna sunku susikaupti. Praleidžiant kurį laiką toje pačioje pozoje ima skaudėti kaklą ir nugarą. Jei Jums nelengva išbūti laiką prie ekranų, įsivaizduokite, ką patiria Jūsų vaikas.
   Skaitmeniniai ekranai tapo neatskiriama gyvenimo dalimi. Jūs negalite jų atsisakyti, ar išvis neleisti vaikų prie jų, bet galite sumažinti ekranų poveikį vaikams. Pirmas žingsnis yra suprasti, kas yra „Jūsų priešas“.  

Visą straipsnį skaitykite prisegtame faile
Gairės tėvų – vaikų bendravimui
    Geras bendravimas yra labai svarbus tėvystės įgūdis. Jums bus smagiau būti tėčiu ar mama, kai sukursite pozityvius santykius su vaiku. Ar Jūsų vaikas yra naujagimis, ar paauglys, kertiniai dalykai yra ugdyti pasitikėjimą savimi ir abipusę pagarbą. 

Pagrindiniai gero tėvų – vaikų ryšio principai:
  •          Leiskite vaikui žinoti, kad Jums įdomu, kad Jūs įsitraukiate ir padėsite, kai pagalbos reikės;
  •          Išjunkite televizorių ir padėkite laikraštį, kai vaikas nori pasikalbėti;
  •          Venkite šnekėti telefonu, kai vaikas nori pasakyti Jums kažką svarbaus;
  •          Saugokite pokalbių su vaiku privatumą, nebent būtinai reikėtų įtraukti kitą žmogų. Geriausios bendravimo su vaiku akimirkos skleisis, kai nieko kito šalia nebus;
  •          Jei sugėdinsite vaiką prie kitų, ar išstatysite jo problemas pilnam ratui žmonių be vaiko sutikimo, vaikas jaus apmaudą ir taps žiaurus, o to jau nebebus galima pavadinti gera komunikacija;
Visą straipsnį skaitykite prisegtame faile
Mokinių medicininės pažymos
Gerbiami tėveliai,

Primename, kad vaikų sveikata turi būti patikrinta iki 2018 m. rugsėjo 15 d. Pažymos ugdymo įstaigai turi būti išduodamos šeimos gydytojo elektroniniu būdu. Informuokite gydytoją, kad mokyklai turite pateikti elektroninę pažymą. Popierinių sveikatos pažymų pristatyti į mokyklą nereikia.
Smurto ir patyčių prevencijos lankstinukas
,,Įvardink, kad galėtum pareikalauti”
Jolanta Noreikienė / 2017 m. spalio 17 d.
Šių metų spalio 4 dieną mokyklos Aktų salėje
vyko penktokų susitikimas su Direktoriumi ir
socialinėmis pedagogėmis: Jolanta Noreikiene bei
Genovaite Tonkiene.
Susitikimo metu Direktorius Eugenijus Manelis
išsakė pagrindinius reikalavimus mokiniams dėl
elgesio mokykloje. Jis įvardino priežastis, dėl ko
svarbu laikytis Mokinių elgesio taisyklių,
bendravimo etikos, sveikos gyvensenos ir t.t.
Vaikai žiūrėjo filmuką apie mokinio teises ir
pareigas. Atsirado pilietiškų penktokų, kurie
pasisiūlė padėti pertraukų metu stebėti
netinkamą kitų mokinių elgesį ir informuoti apie tai
budinčius mokytojus. Mokiniai pasižadėjo laikytis
mokyklos tvarkos bei sužinojo, kad nėra teisių be
pareigų.
2018 © Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija
Įm. k.: 195003862, biudžetinė įstaiga, duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre
Registracijos adresas: Vydūno g. 17A, Vilnius
Juridinis asmuo nėra PVM mokėtojas