Europos judėjimo savaitė ir joga
Vilma Junevičienė / 2021 m. 17 rugsėjo d.
Joga siejasi su neįtikėtinomis fizinėmis galiomis!

Martyno Mažvydo progimnazijos 8-tų klasių mokiniai turėjo galimybę fizinio aktyvumo renginyje, skirtame Europos judėjimo savaitei išmėginti jogos pratimus drauge su Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo ,,Kregždutė“ jogos mokytoja Gražina. Mokiniai patyrė, kad joga siejasi su neįtikėtinomis fizinėmis galiomis. Atliekant jogos pratimus, stiprinamas ne tik kūnas, bet ir  žmogaus emocinė būklė. Joga gali būti įvairaus intensyvumo ir formų, bet dažniausiai užsiėmimai susideda iš tam tikrų raumenų tempimo, kvėpavimo ir meditacijos pratimų.  Joga – labai universali. Mokiniai sužinojo kas yra joga, kodėl turime rūpintis savo kūnu ir sveikata bei klausėsi garsų skambesio.
Jogos mokytoja Gražina pasidalino savo mintimis:,,Jogą dažniausiai pradedame praktikuoti ne dėl to, kad ji labai mums patinka ar, kad esame labai nuoširdūs, švarūs ir panašiai. Dažnas iš mūsų į jogą ateina vedinas smalsumo. O galiausiai su joga pasiliekama todėl, kad joga mus keičia: mūsų nuoširdžios pastangos, atliekant asanas ir kvėpavimo pratimus, vainikuojamos ištverme, aiškesniu mąstymu, protine pusiausvyra, fizine sveikata ir vidine ramybe. Kai kūnas, protas ir siela sveiki, harmoningi, mes skleidžiame sveikatą ir harmoniją aplinkiniams, skleidžiame ją visam pasauliui, jausdami, kad esame gyvas, sveikas žmonijos kūno organas. Žmogaus kūnas sudarytas iš gausybės raumenų, besiskiriančių dydžiais ir paskirtimi, tačiau jiems visiems vienodai reikalingas nuolatinis tonuso palaikymas. Jogos fizinių pratimų sistema ne tik skatina fizinį raumenų tonusą, bet ir sveikatina visą organizmą apskritai bei sustiprina nervų sistemą. Jogos negalima išmokti vien protu. Mokytis jogos reiškia ją ir praktikuoti, jos besimokantis mokinys turi būti švaraus kūno, stipraus proto, su Siela, nuolat siekiančia gėrio, tiesos ir grožio. Joga naudojama, kad išstumti skausmą ir pyktį iš kiekvienos kūno ląstelės, iš ten, kur visa tai susikaupę. Viso to tikslas – transformacija. 

„Joga ne visuomet buvo tokia, kokia ji tapo XX ir XXI amžiuose. Ji nuolat kito. Pokyčiai vyko dėl laiko tėkmės arba dėka joginės sistemos migracijos iš vieno klimatinio regiono į kitą. Jogos tradicija – tai gyvoji tradicija. Ji gyvuos iki tol, kol leis vis naujus daigus“. Istorijos laikotarpiu joga patyrė nemažai pokyčių ir kinta dabar, prisitaikydama prie greitai kintančio gyvenimo būdo. Kaip žmogus nuo pat gimimo iki mirties keičiasi, taip ir joga negali išlikti nepakitusi tūkstantmečiais. Evoliucija – tai gyvybė, kuri vystosi, judėdama pirmyn. O joga sudaro lanksčias sąlygas šiam vystymuisi. 

Judesys ir dubenėlių garsas – neįprastas efektas. Kuomet mes atsiduodame garsui ir judesiui, visos mūsų kūno ląstelės ima vibruoti. Garsas rezonuoja, veikia energetinius kanalus, kartu su judesiu atpalaiduoja nuo susikaupusių blokų. Per judesį žmogus išmoksta sąmoningai dirbti su savo kūnu, o garsas padeda išgirsti kiekvieną kūno dalelę.“

                                                             Fizinio ugdymo mokytojų kolektyvas drauge su jogos mokytoja
Rugsėjo 1-oji kosmose
Veronika Naumova / 2021 m. 3 rugsėjo d.
Džiaugiuosi plodama rankutėm ir trypdama kojytėm, kad pagaliau grįžome į kontaktinį mokymą. Grįžome,
tačiau esame nežinioje ir trapioje realybėje, kur kasdien galime sužinoti, kad vėl teks izoliuotis, vėl dirbti
nuotolyje ir vėl negalėti gyvai bendrauti su vaikais, taigi pojūčiai kaip kosmose – nesvarumas ir nežinia,
bet su didele viltim pabūti kartu kuo ilgiau ir produktyviau – štai iš kur šių metų tema mano klasėje!
Labai džiaugiuosi, kad kasmet galiu nustebinti savo mažuosius, sugalvodama ir įgyvendindama vis
naujas idėjas rugsėjo 1-osios proga. Vaikai šiandien buvo savo vietoje ir savo laiku – tame pačiame
nežinomybių ir naujų atradimų kosmose, iš kurio yra pasiruošę startuoti visu pajėgumu. O jūs ar
pasiruošę? Linkėjimai iš kosmoso, mokytoja Veronika.
Karatė sporto šventė
Administratorius / 2021 m. 30 rugpjūčio d.
5c ,,Judanti klasė“ 2021
Vilma Junevičienė / 2021 m. 28 birželio d.
Respublikinė iniciatyva ,,Judanti klasė“

Fizinį aktyvumą propaguojančioje iniciatyvoje ,,Judanti klasė“ dalyvavo 86 Lietuvos ugdymo įstaigos. Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijai atstovavo 5c klasės kolektyvas. Prie iniciatyvos noriai prisijungė šeimos nariai, draugai, sportuodami po pamokų ir savaitgaliais. Taip pat vyko nuotolinės klasės judriosios pertraukos, įdomios fizinio ugdymo, šokio ir aktyvios muzikos pamokos. 5c klasės šūkis – ,,Judėk – netingėk!“. Klasės bendruomenės ir progimnazijos  pertraukų, pamokų veiklų akimirkos sudėtos nuotraukų dėlionėje. Smagu buvo pasidžiaugti kitų fizinėmis veiklomis ir su nekantrumu jas išbandyti patiems.

,,…fizinis aktyvumas – tai tik didesnė galimybė ne tik judėti, bet ir būti drauge, džiaugtis kartu su kitais, išmokti naujų fizinio aktyvumo formų, drąsiau jas įgyvendinti.“ – Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras pakvietęs Lietuvos ugdymo įstaigas dalyvauti fizinio aktyvumo iniciatyvoje.

Dėkojame už aktyvumą 5c klasės kolektyvui: mokiniams, jų tėvams, klasės auklėtojai Renatai Maslauskienei, šokių mokytojai Audronei Stanienei už šokių pamokas, muzikos mokytojai Kristinai Šileikienei už kūno perkusijos pamokas, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Eglei Laumelienei už galimybę dalyvauti fizinio aktyvumo renginyje.

Daugiau informacijos 5c klasės parengtoje ataskaitoje ir                                                                                                         


Europos jaunimo šaškių varžybos
Administratorius / 2021 m. 13 gegužės d.
Myja Plėštytė, Lietuvos šaškių rinktinės sudėtyje, dalyvavo Europos jaunimo (gim. 2005 – 2007 m.) šaškių varžybose, Turkijoje Kemero mieste. Varžybose buvo 3 rungtys: Blitzas, Rapidas ir Klasika. Rapide iškovojo III – ją vietą, Klasikoje I –ją. Tarp dalyvavusių komandų Lietuvos rinktinė iškovojo III –ją vietą.
Naujas straipsnis
Administratorius / 2021 m. 13 gegužės d.
Dominyka Mačiekutė dalyvavo,  2021 05 01 d. ,,Burunduko  taurės‘‘ bėgimo su šunimi Ray  (kurtzharas) varžybose. Su keturkoju draugu tapo nugalėtoja.

Tekstą paruošė Fizinio ugdymo mokytoja G. Tonkienė
Europos klubas kviečia!
Loreta Kamarauskienė / 2021 m. 5 gegužės d.
                                                                     „Svajoju aplankyti… “ 
                                                            Nuotraukų konkursas   
  Konkurso tikslai:
· Paminėti Europos dieną; 
· Praplėsti savo žinias apie Europą; 
· Sustiprinti savo gebėjimus, naudojant IT technologijas.

                                Konkurso reikalavimai ir taisyklės:   
 1. Naudojant nuotraukų koregavimo programėlę, įklijuoti nuotrauką, kurioje esate mėgstamiausioje Europos šalies vietoje. 
 2. Jei naudojama nuotrauka iš interneto, pasitikrinkite, ar nepažeidėte autorinių teisių. Nemokamų nuotraukų galite rasti https://pixabay.com/ 
 3. 4-5 sakiniais parašykite, kokia Europos valstybės vieta pasirinkta ir kodėl. 
 4. Konkurse gali dalyvauti 1-8 klasių mokiniai. 
 5. Nuotraukas galima siųsti iki gegužės 9 dienos paštu:  europosklubo@gmail.com. Pamokėlė, kaip koreguoti nuotrauką –https://youtu.be/FtkWX8hifCc
                                                        „Aš žinau apie Europą!”
      Viktorina
                                                 

Data:  gegužės 6-9 d.  
Taisyklės: dalyvauti tik vieną kartą ir savo amžiaus grupėje. Registruotis savo vardu, pavarde bei klase, atlikti testą sąžiningai ir nesinaudoti jokia pagalba. 
 
    5-6 klasių mokiniams –https://quizizz.com/join?gc=04155850

    7-8 klasių mokiniams – https://quizizz.com/join?gc=00846282

Mokiniai, surinkę daugiausiai taškų ir užėmę pirmą vietą, bus apdovanoti.
                                                               „Europos Egzaminas”

        Gegužės 7 d. apsilankyk portale https://europosegzaminas.lrt.lt/  
  ir atsakyk į 15 klausimų apie Europos Sąjungą. 
   Dalyviams registruotis iš anksto nereikia. Jei į egzamino klausimus atsakysi tiksliausiai ir greičiausiai, pakviesime Tave į finalą, kuriame galėsi varžytis dėl puikių prizų!
         Ruoškis egzaminui iš anksto – susipažink su atrinkta vaizdo medžiaga ir elektroniniais leidiniais arba dalyvauk internetinėse viktorinose. 
        Apsilankyk „Europos egzamino“ temų ir informacijos šaltinių sąraše 
 „Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija. 

Teatro pamokos penktokams
Gitana Šeštokienė / 2021 m. 4 kovo d.
  Vasario 25 d. ir kovo 4 d. Vilniaus M. Mažvydo progimnazijos penktokai (5 a, 5 b, 5 d, 5 e, 5 pp) turėjo virtualias Teatro pamokas. 
  Kas yra teatras? Kada jis atsirado? Ką reiškia vaidinti? Aktoriai profesionalai Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas (teatro vaikams „Teatriukas“ sumanytojai ir įkūrėjai) pasakojo svarbius teatro istorijos momentus, mokė įsijausti į personažo kailį, atskleidė keletą praktiškų triukų, ką daryti, kad išėjus į sceną balsas skambėtų ir kojos nedrebėtų. 
 Paprasčiausias jų – prieš pasirodymą nepatingėti „apšilti“: pasakyti keletą greitakalbių, tarkim, šešiasdešimt šešios žąsys su šešiasdešimt šešiais žąsyčiais; pakopa po pakopos, pakopa po pakopos, pakopa po pakopos mes kopiame aukštyn; vidur prūdo bliūdas plūdur, tada padaryti pritūpimą (būtinai visa pėda) ir jūs jau pasiruošę! Pamokos laikas besiklausant spalvingo ir smagaus pasakojimo, bedainuojant ir besimankštinant prabėgo lyg viena trumpa akimirka. 
 Penktokai nuoširdų ačiū taria ne tik nuostabiam aktorių duetui, bet ir informacinių technologijų mokytojai Kristinai Jūraitei, kuri pagelbėjo organizuojant pamokas.   
 „Teatriuko“ nuotrauka 
Su Valentino diena!
Loreta Kamarauskienė / 2021 m. 14 vasario d.
Sveikinimų lentos nuoroda: https://padlet.com/mazvyvudas/Bookmarks

Mokinių Taryba
Kviečiame visus aktyviai dalyvauti!
Loreta Kamarauskienė / 2021 m. 5 vasario d.
Nr.DalyviaiVeiklaData
1.
2 klasės

                
      
Britanijos kultūros simbolių piešinių paroda.  02.08-02.12 
2.3 klasės

Mįslių ir greitakalbių sakymo konkursas.02.08-02.12 
3.
4 klasės

  
Filmo apie Londoną peržiūra ir diskusija.02.08-02.12 
4.
5 klasės

„Spelling Bee“ konkursas .  02.12
(penktadienis)  
 8:55val. 
 antra pamoka
 
5.6 klasės   Skaitymo gebėjimų  viktorina: 
 „Reading Race Around the World“.  
02.11
 (ketvirtadienis) 
 11:50 val.  
 penkta/ šešta pamokos 
6.7 klasės Proto mūšis:
„Amazing Facts About the UK“ 

     

 Komiksų paroda: 
 „Around the World In Seven Days“ 
 (7a,7b, 7c,7d)  
02.10
 (trečiadienis)
11:50val. 
 penkta pamoka  
02.10 
(trečiadienis) 
 12:55val. 
 šešta pamoka
 
7.8 klasės Olimpiada: „English Contest“02.11
(ketvirtadienis)
9:50 val.
trečia pamoka
 
8.
Viktorina: „Quiz About the UK“ 

https://quizizz.com/join?gc=59068844
02.08-02.12

2021 © Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija
Įm. k.: 195003862, biudžetinė įstaiga, duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre
Registracijos adresas: Vydūno g. 17A, Vilnius
Juridinis asmuo nėra PVM mokėtojas