Kuo aš didžiuojuosi?
Gitana Šeštokienė / 2023 m. 13 sausio d.
  Laisvės gynėjų dienos proga Vilniaus Martyno Mažvydo  septintokai savo rašinius skyrė Lietuvai ir jos žmonėms.
              
 Aš didžiuojuosi savo tauta. Labiausiai didžiuodavausi Lietuva, kai gyvenau užsienyje. Nepaprastai šiltas jausmas mane apimdavo matant trispalvę, iškeltą mokyklos kieme per Lietuvos valstybines šventes. Prie trispalvės susirinkdavo visi mokyklos lietuviai, gražiai pasipuošę Lietuvos atributika, ir giedodavo mūsų himną. Ar rastumėte kitą tokią tautą, kuri visame pasaulyje vienu metu gieda savo šalies himną?             
 Kartais gali atrodyti, kad lietuviai yra liūdni, niūrūs ir nemoka džiaugtis. Netiesa! Ar jums kada teko matyti lietuvius, palaikančius savo mėgstamą krepšinio komandą? Man yra tekę palaikyti Lietuvos krepšinio rinktinę Nyderlanduose. Visa salė buvo pripildyta Lietuvos komandos sirgalių iš aplinkinių šalių! Vietinės komandos sirgaliai buvo priblokšti mūsų sukelto triukšmo. Tai dar vienas vieningos tautos pavyzdys.             
 Didžiuojuosi savo tauta ir nebijau būdama svetimoje šalyje pasakyti, iš kur aš atvykusi. Lietuva – tokia maža šalis, bet visas pasaulis žino, kad ištikus nelaimei lietuviai vieningai ištiesia pagalbos ranką. Kasmet Sausio 13-oji mums primena, kaip svarbu nepasiduoti ir kovoti už savo laisvę.     
Jorūnė Kuodytė, 7 p    


 Aš labai didžiuojasi Tėvyne Lietuva, o dar labiau savo proseneliu Pranu, kilusiu iš Raseinių krašto.
 Mano prosenelis Pranas buvo šeimos žmogus, iš viso jis turėjo penkis vaikus, kurie išaugo šauniais žmonėmis. O duktė buvo tapusi Igarkos miesto Rusijos šiaurėje mere.
 Prosenelis Pranas turėjo nepaprastą gyvenimo istoriją. Per Antrąjį pasaulinį karą jis buvo partizanas. Jo partizanų būrio vadas buvo Jonas Čepas. 1944 m. J.Čepas davė nurodymą sunaikinti miną, kuri buvo pastebėta Tarosų kaime. Kai prosenelis Pranas ją nešė į mišką sunaikinti, ji sprogo jo  rankose ir nuo to laiko jis gyveno be plaštakų.
 1948 m. mano prosenelis buvo ištremtas į Sibirą su 8 ir 11 metų vaikais, nes jo pirmoji žmona Kazimiera per karą žuvo nuo minos. 1955 m. antroji žmona Elena iš meilės jam atvyko į Sibirą, nors prieš tai vežama į Sibirą iššoko iš vežimo ir kurį laiką slapstėsi miške. 
 Pranas buvo be plaštakų, tačiau tai jam nesutrukdė nugyventi įdomų gyvenimą. Naudodamas protezą išmoko rašyti dailyraščiu. Grįžęs iš tremties Pranas aktyviai dalyvavo tremtinių veikloje: padėdavo organizuoti kasmetinę tremtinių šventę, kuri kiekvienais metais vyksta Ariogalos stadione šalia Dubysos, su tremtiniais pagamino trijų metrų aukščio kryžių, pats nešė jį bene 95 km iš Ariogalos į Kryžių kalną Šiaulių rajone.  
Vytenis Kiga, 7 pp, asmeninio archyvo nuotrauka
Mokinių kūryba
Penktokų kūrybiniai darbeliai iš faneros ||Mano herojus ir Dėlionė||
Medienos pasaulis
Raimund Kovalkov / 2022 m. 29 lapkričio d.
6 – 8 klasių mokinių darbai iš medienos.
Technologijų mokytojas Raimund Kovalkov
,,Vasara ir gamta mus įkvepia”
Administrator / 2021 m. 31 rugpjūčio d.
2021-08-25
Vyko 17-OJI 1–8 KLASIŲ SOC. REMTINŲ MOKINIŲ VASAROS STOVYKLA. Mokiniai su technologijos
mokytojomis Ana Podberezkina ir Olga Rinkevičienė kūrė iš gamtinių medžiagų- ,,iš nieko“ koliažus.
Stovyklos mokiniai iš pat pradžių piešė eskizus būsimam meno kūriniui – koliažui, o po to tik klijavo ant
plokštumos iš gamtinių medžiagų kompoziciją. Buvo naudojami akmenukai, įvairūs augalai, šakos, tai, ką
mums gamtos aplinkinis pasaulis padovanojo. Mokiniai buvo kupini teigiamų emocijų ir įspūdžių, nes toks
kūrybinis procesas buvo patirtas pirmą kartą kūrybinėje veikloje. Mokiniai ir organizatoriai liko patenkinti
rezultatu.
Pilaitės vėjo malūnas
Administrator / 2020 m. 10 birželio d.

                     
       Žmogus kurdamas išreiškia save, kūryba jam yra tarsi priemonė, padedanti parodyti savo jausmus. Lietuvių kalbos pamokose vaikai mokosi ne tik taisyklingai rašyti, įdėmiai skaityti bei nagrinėti grožinės literatūros tekstus, bet ir patys kuria pasakojimus, miniatiūras, eilėraščius… Knygoje ,,Pilaitės vėjo malūnas“ pateikiami įdomiausi Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos mokinių kūrybiniai darbai, kuriuos atrinko lietuvių kalbos mokytojos Elena Palubinskienė, Danutė Kasiulevičienė, Diana Kadzevičienė, Jolanta Zagurskienė, Joana Jakubickaitė, Vitalija Subačiūtė, Rima Striogaitė. Iš viso knygelėje yra publikuojami 57 literatūriniai darbai, papuošti iliustracijomis. Vaikai, taikydami įvairias raiškos priemones, kūrė spalvingas, nuotaikingas iliustracijas savo kūriniams. Iliustruojant mokinius konsultavo dailės mokytojos Daiva Varslavėnienė ir Milda Tverkutė. Knygelės išleidimo sumanytoja ir koordinatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Kraus. Ši mokinių kūrybos knygelė – ne paskutinė. 
2023 © Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija
Įm. k.: 195003862, biudžetinė įstaiga, duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre
Registracijos adresas: Vydūno g. 17A, Vilnius
Juridinis asmuo nėra PVM mokėtojas