BENDRA LIETUVIŲ IR UKRAINIEČIŲ VASAROS STOVYKLA 2022
2022 metų rugpjūčio 22 – 31 dienomis Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje organizuota bendra lietuvių ir ukrainiečių mokinių stovykla ,,Vasaros eksperimentai“. Joje dalyvavo lietuviai iš Vilniaus Martyno Mažvydo ir ,,Ąžuolyno“ progimnazijų, Vilniaus krikščionių gimnazijos bei ukrainiečiai, atvykę iš Ukrainos, besimokantys įvairiose Vilniaus ar Ukrainos mokyklose. Stovykla finansuota LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Martyno Mažvydo progimnazijos lėšomis ir labai geranoriškomis pastangomis.

UKRAINOS NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENA TRAKUOSE
Stovyklautojai rugpjūčio 24 dieną sutiko drauge diskutuodami su istorijos mokytojomis Daiva ir Liuda, besigrožėdami Trakų pilimi, kurioje plevėsuoja ir Ukrainos vėliava bei apsilankydami Užutrakio dvare, Istorinių parkų pažinimo centre, Angelų kalvoje bei Irklavimo muziejuje, besidžiaugiant ir ukrainietės iškovotais medaliais Olimpinėse žaidynėse.
Mokiniai su anglų kalbos mokytoja ukrainiete Rymma apsilankė ekskursijoje Vilniuje – Gedimino pilies bokšte. Stovyklautojai labai šiltai priimti ir Vilniaus miesto savivaldybėje, įteiktos atminimo dovanėlės ir suorganizuota pažintinė ekskursija.


                        STOVYKLA ,,ANT RATŲ“ IR ŽYGIS GAMTOJE
Bendros lietuvių ir ukrainiečių stovyklos metu labai daug keliauta. Ilgai išliks atmintyje išvyka į Kernavę ir jos apylinkes. Stovyklautojai apsilankė žirgyne ,,Namelis prerijose“ – važiavo su karieta, jodinėjo ant arklio ir sužinojo daug subtilumų auginant žemaitukus. Daug emocijų vaikai patyrė, besilankydami mini zoologijos sode ,,Elnių SPA“ – maitino elnius, smalsiai klausė edukacijos ,,Su elniais ir apie juos“, grožėjosi jų ragais. Taip pat apsilankyta ir prie Kernavės piliakalnių bei miške –  Baltojo kalno apžvalgos aikštelėje.
Nuvykus į Vilniaus rajoną, Dūkštas, su gamtininku Sauliumi dalyvauta žygyje Dūkštos pažintiniame take, Neries regioniniame parke, grožėtasi pačiais gražiausiais gamtos kampeliais, augmenija ir daug sužinota apie miško gyventojus: paukščius ir gyvūnus.
PILIETIŠKUMO PLĖTOJIMAS, PASITELKUS GERUOSIUS PAVYZDŽIUS
Stovyklautojus aplankė buvę Martyno Mažvydo progimnazijos mokiniai: šaulė Deimantė ir karys Nedas. Stovyklautojai paslapčiomis dalinosi – ,,Jais norėčiau būti!“ Ypatingai vertinga paskaita išklausyta Bendros pagalbos centre 112. Nustebino ir ugniagesių – gelbėtojų aprūpinimas, galimybės ir jų pasišventimas, gelbėjant žmonių gyvybes. Daugiausiai įspūdžių stovyklautojai patyrė lankydamiesi Tarptautiniame Vilniaus oro uoste, džiaugėsi galimybe pamatyti Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos lėktuvą ir kitus lėktuvus, bei visą oro uosto infrastruktūrą. Moderniame Lietuvos policijos muziejuje – išbandytos interaktyvios veiklos, nusifotografuota ant galingo motociklo ir prie kitų ekspozicijų. Stovyklautojus globojo dorinio ugdymo mokytojai Ieva, Gražvdyas ir socialinė pedagogė Dainora.
KŪRYBIŠKUMO IR SOCIALINIŲ – EMOCINIŲ KOMPETENCIJŲ UGDYMAS
Drauge su dailės mokytojomis Milda ir Daiva organizuota meno terapija –  dailės pleneras ir keramikos dirbtuvės ,,Lietuva ir Ukraina“ netradicinėje aplinkoje. Stovyklautojai klijavo ornamentus ant drugelių sparnų ir nupurškė grafitiniais dažais. Drugeliais papuošė progimnazijos kiemą. Stovyklautojai iš molio pagamino suvenyrus. Su muzikos mokytojomis Audrone, Kristina organizuota Lietuvos ir Ukrainos muzikos diena. Smagiai dainavo lietuviškas ir ukrainietiškas dainas bei grojo netradiciniais instrumentais. Psichologas Justas organizavo labai įdomias interaktyvias veiklas – žaidimų ir užduočių psichoemocinę edukaciją.
FIZINIO AKTYVUMO EDUKACIJOS
Nuostabi edukacija vyko prie Gilužio ežero su Vandens slidinėjimo sporto klubu ,,Skriejantieji bangomis“. Stovyklautojai plaukė kateriu, vandens dviračiais, irklavo su irklente, drąsiausi išbandė plaukimą vandens slidėmis. Vyko ir šaškių varžybos, kurias organizavo Sporto mokykla ,,Sostinės tauras“. Badminton Virus klubo atstovai labai nuoširdžiai mokė vaikus badmintono pagrindų ir žaidimo taktikos. Stovyklautojai išbandė ir lėkščiavydžio žaidimo pradmenis. Stovyklautojus globojo fizinio ugdymo mokytojos Gina, Vilma, mokytojo padėjėja Kristina.
   STOVYKLAUTOJŲ ATSILIEPIMAI:
,,Man labai patiko slidinėti vandens slidėmis, žygis pėsčiomis miške ir stovyklautojai“, ,,labai daug ko sužinojau ir pamačiau Vilniaus oro uoste“, ,,labai gražios vietos miško pažintiniame take“, ,,labai gera maitinti elnius“, ,, patiko jodinėti ant arklio“, ,,plaukiau kateriu“, ,, mokytojos labai stengėsi dėl mūsų – nenori, kad būtų karas Lietuvoje ir Lenkijoje“, “daugiausiai patiko šaulė ir karys – labai daug įdomaus papasakojo, norėčiau būti šaule arba kare“, ,,Stovykla – klasiška! Jūs tikra Europa. Mes taip pat norime būti Europoje.“, ,,Kai jūs atvyksite pas mus – mes taip pat pasistengsime dėl jūsų.“
Dėkojame stovyklos savanoriams: 
ukrainietei Katerynai, Rugilei iš Vilniaus krikščionių gimnazijos, 
Elžbietai ir Justui iš Vilniaus Pilaitės gimnazijos, Viliui iš Vilniaus universiteto, 
Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos mokytojoms Verai ir Svetlanai, 
mokytojo padėjėjai Jolitai.
5 – 8 KLASIŲ MOKINIŲ STOVYKLA ,,VASAROS EKSPERIMENTAI“ 2022
Vilma Junevičienė / 2022 m. 1 liepos d.
BENDRA LIETUVIŲ IR UKRAINIEČIŲ STOVYKLA
Rugpjūčio 22 – 31 d. Martyno Mažvydo progimnazijoje vyks 5 – 8 klasių mokinių stovykla ,,Vasaros eksperimentai“, be bendradarbiaujančių mokyklų, šiais metais stovyklaus ir ukrainiečių mokiniai.

Stovyklos tikslas padėti Lietuvos ir Ukrainos mokiniams ugdyti socialines emocines kompetencijas, sustiprinti mokinių tarpkultūrinį Lietuvos ir Ukrainos pažinimą, suteikti kuo daugiau žinių, ugdyti jaunimo pilietiškumą,  sudaryti galimybes kūrybiškumo ugdymui ir gebėjimų atsiskleidimui. 

Stovykla stovyklautojams nemokama ir yra finansuojama LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Martyno Mažvydo progimnazijos lėšomis, savanorių pagalba, pedagogų, kitų specialistų ir gyventojų geranoriškumu.
Tarpkultūrinis Lietuvos ir Ukrainos pažinimas bus ugdomas pasitelkus istorijos mokytojus, numatytos edukacijos Trakuose, Užutrakyje, Kernavėje, Vilniuje, atskleidžiant Lietuvos istorijos raidą, bei susipažįstant su Ukrainos istorijos raida. 

Socialinių – emocinių kompetencijų edukacijas organizuos psichologai, pedagogai ir kiti darbuotojai – numatytos psichoemocinės edukacijos, gyvūnų terapijos stovyklautojams.

Pilietiškumo ugdymo puoselėjime suplanuoti susitikimai su policininkais, ugniagesiais, jaunaisiais kariais, lakūnais, pasitelkus pačius geriausius pavyzdžius.
  
Kūrybiškumui ugdyti bus organizuojamas tapybos pleneras, keramikos dirbtuvės ,,Lietuva ir Ukraina“, Lietuvos, Ukrainos šokio ir muzikos diena su menų mokytojais.

Fizinio aktyvumo skatinime numatytos vandens sporto, lėkščiasvydžio, žirgų sporto, badmintono praktinės edukacijos. 
 Mobilūs telefonai pasiteirauti: 
+370 685 05196 – lietuviams,    
+370 609 58029 – ukrainiečiams.
Vaikų vasaros poilsio stovykla ,,TAI DAUGIAU NEI SPORTAS“
Administrator / 2022 m. 17 birželio d.
Šiais metais stovyklai vykdyti skirta 1400 eur. Projektas pilnai finansuojamas Vilniaus miesto
savivaldybės. Stovykloje dalyvauja ne tik mokyklos 1-4 klasių mokiniai, bet ir vaikai iš ukrainiečių
mokytojų orgalizuojamos stovyklos. Vaikai pramogavo Sky batutų parke, dalyvavo tortų varžytuvėse,
vyko į Teatro ir kino muziejaus edukaciją ,,Jaučio trobelė“, mokėsi lietuvių liaudies dainelių ir žaidimų.
Taip pat linksmai leido laiką ir žaidė „Nerf“ pramogų arenoje. Dar laukia išvyka į „Zoopark Vilnius“,
Edukacija „Duonos kelias“. Stovyklos uždarymo proga numatoma išvyka prie Gilužio ežero mokytis
čiuožti vandens slidėmis, dviračiais, skrieti kateriu bangomis.
Vaikų vasaros poilsio stovykla ,,TAI DAUGIAU NEI SPORTAS“
Administrator / 2022 m. 9 birželio d.
2022 m. birželio 9 – 22 d. Martyno Mažvydo progimnazijoje
vyks stovykla ,,Tai daugiau nei sportas“ 1 – 4 klasių
mokiniams, kuriems yra paskirtas nemokamas maitinimas
stovykloje ir kitiems mokiniams, rekomenduojant
progimnazijos socialiniams pedagogams. Tai atradimų,
kūrybinių galių, sveiko gyvenimo būdo ir sėkmės siekianti
stovykla.
Stovykla finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės Vaikų
vasaros poilsio programos ir socialinės paramos maitinimui
lėšomis bei Martyno Mažvydo progimnazijos lėšomis.
SKAUTŲ IR SPORTO DIENA STOVYKLOJE ,,TAI DAUGIAU NEI SPORTAS“ 2021
Vilma Junevičienė / 2021 m. 29 rugpjūčio d.
M. Mažvydo progimnazijos vasaros stovyklai ,,Tai daugiau nei sportas“ įsibėgėjus, rugpjūčio 24 dieną  mokiniai labai aktyviai parleido drauge su skautėmis ir fizinio ugdymo mokytojais.

Į progimnazijos vidinį kiemą atvyko skautės Gabrielė, Kristina. Patyrusi skautė sesė Gabrielė iš Vilniaus vingio tunto papasakojo apie skautus, skautiškus žygius ir stovyklas. Paaiškino, ką reiškia skirtingos skautų kaklaraiščių spalvos ir ženkliukai. Skautės kalbėjo apie skautų principus Dievui, artimui ir Tėvynei. Jos pasakojo apie gerus darbus ir skatino vaikus kasdien atlikti nors po vieną gerą darbelį. Žaidė gaudynes, mokė rišti draugystės mazgą ir su bendra smagia skanduote atsisveikino.

Turistinio žygio metu su fizinio ugdymo mokytojomis Gina ir Vilma stovyklautojai apsilankė prie Pilaitės vandens malūno, senovinių padargų ekspozicijos po atviru dangumi, grožėjosi Sudervėlės upeliu ir Pilaitės miškeliu, kur atrado skulptūrą, sportavo treniruoklių zonoje ir lauko žaidimų aikštelėje, apsilankė skvere, prie Laisvės gynėjo Antano Sakalausko memorialinės lentos ir ąžuolinio koplytstulpio. Žygeiviai finišavo prie Martyno Mažvydo skulptūros.
Sporto šventės metu su fizinio ugdymo mokytojais Mindaugu ir Povilu stovyklautojai išbandė kamuoliuko metimo į taikinius, virvės traukimo rungtis, atliko koordinacijos ugdymo užduotis su lauko teniso raketėmis, žaidė įvairius judriuosius, sportinius žaidimus ir išklausė, kaip galima susieti savo gyvenimą ir specialybę su sportu, nebūnant aukšto meistriškumo sportininkais. Stovyklautojai apdovanoti diplomais ir rankų darbo medaliais.

Fizinio ugdymo mokytojų metodinė grupė
2021 M. STOVYKLOS ,,VASAROS EKSPERIMENTAI“ FINIŠAS
Vilma Junevičienė / 2021 m. 25 rugpjūčio d.


Rugpjūčio 16 – 23 d. Martyno Mažvydo progimnazijoje  vyko 1-oji 
bendradarbiaujančių mokyklų 5 – 8 kl. mokinių stovykla ,,Vasaros eksperimentai“. Stovykloje dalyvavo M. Mažvydo progimnazijos, ,,Ąžuolyno“ progimnazijos ir Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokiniai.
Stovyklos metu mokiniai stiprino žinias, gebėjimus ir įgūdžius matematikos, lietuvių kalbos ugdymo srityse, socialinių – emocinių kompetencijų ugdyme, fizinio aktyvumo veiklose, siekiant sumažinti mokymosi praradimus, patirtus dėl nuotolinio mokymosi ir Covid-19 situacijos. Mokymosi edukacijos vyko netradicinėse aplinkose, Pilaitės vaizdingose ir istorinėse vietovėse ir M. Mažvydo progimnazijos teritorijoje.

Stovyklautojai dalyvavo edukacijose ,,Mastelis. Pilaitės topografinio žemėlapio nagrinėjimas“, ,,Pagrindinės geometrinės figūros aplink mus ir mozaikos kūrimas“, ,,Atostogų aritmetika“, statistiniame tyrime ,,Vasaros pramogos“; ,,Kalbos dalys žaismingai“, ,,Pilaitės piliakalnio legenda  – skaitymo strategijų taikymo estafetė“, ,,Aš – gidas“, pro rakto skylutę ,, Aš – žurnalistas“, ,,Reportažas iš įvykio vietos“, ,,Lietuvių liaudies pasakų terapija“, ,,Pagauk kampą – pasakų interpretacija ir vaidyba“, ,,Kalbos ABC. Kamuolys. Karšti klausimai“; ,,Muzikinis portretas“, ,,Draugo muzikinių interesų pristatymas“, ,,Tylos muzika“ – choreografinių improvizacijų eksperimentai“, ,,Atpažink emociją“, ,,Emocijų dėlionė“.  Mokiniai dalyvavo žygiuose, vandens sporto edukacijoje su VSSK ,,Skriejantieji bangomis“ prie Gilužio ežero, sportinėse veiklose prie Salotės ežero.

Stovyklos mokytojos atsisveikindamos su stovyklautojais priminė ir linkėjo: ,, Vasaros pramogos su matematika – misija įmanoma!“, ,,Tikiu, kad kiekvienas sugebate atlikti žygdarbį, bet tikras žygdarbis – kiekvieną dieną jausti atsakomybę“, ,,Linkiu išsaugoti draugystę ir bendrystę, kurią atradote stovykloje! Dalinkitės šypsena“, gerais darbais ir mintimis!!!“, ,,Kontroliuokite savo jausmus: saugokite savo teigiamus ir atsikratykite neigiamų. Tirkite emocinę aplinką ir, kiek įmanoma, gerinkite ją. Telydi jus tik gerosios ir šviesiosios emocijos. Šypsokitės pasauliui ir pasaulis šypsosis jums!“, ,,Tik neišduokite savo svajonių! Jos – gyvosios versmės.“

Stovyklos mokytojos Irina, Diana, Renata, Svetlana, Vilma 
drauge su Martyno Mažvydo progimnazijos administracija


VASAROS STOVYKLOS 2021
Vilma Junevičienė / 2021 m. 15 liepos d.
BENDRADARBIAUJANČIŲ MOKYKLŲ 5 – 8 KLASIŲ MOKINIŲ
STOVYKLA ,,VASAROS EKSPERIMENTAI“
2021 m. rugpjūčio 16 – 23 d. Martyno Mažvydo progimnazijoje vyks
1-oji stovykla ,,Vasaros eksperimentai“ 5 – 8 klasių Martyno Mažvydo,
,,Ąžuolyno“ progimnazijų ir Buivydiškių pagrindinės mokyklos
mokiniams, rekomenduojant mokyklų Vaiko gerovės komisijoms.
Stovykloje siekiama padėti mokiniams, kurie dėl nuotolinio mokymosi
patyrė sunkumų, mažinti mokymosi praradimus dėl COVID – 19,
didinti mokymosi motyvaciją, stiprinti žinias, gebėjimus ir įgūdžius
matematikos, kalbos ugdymo srityse, socialinių – emocinių
kompetencijų ugdyme, fizinio aktyvumo skatinime.
Stovykla finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei
Martyno Mažvydo progimnazijos lėšomis.
MARTYNO MAŽVYDO PROGIMNAZIJOS 1 – 8 KLASIŲ MOKINIŲ
STOVYKLA ,,TAI DAUGIAU NEI SPORTAS“
2021 m. rugpjūčio 18 – 31 d. Martyno Mažvydo
progimnazijoje vyks 17-oji stovykla ,,Tai daugiau
nei sportas“ 1 – 8 klasių mokiniams, kuriems yra
paskirtas nemokamas maitinimas stovykloje ir
kitiems mokiniams, rekomenduojant
progimnazijos socialiniams pedagogams. Tai
atradimų, kūrybinių galių, sveiko gyvenimo būdo
ir sėkmės siekianti stovykla.
Stovykla finansuojama Vilniaus miesto
savivaldybės Vaikų vasaros poilsio programos ir
socialinės paramos maitinimui lėšomis bei
Martyno Mažvydo progimnazijos lėšomis.
Daugiau informacijos stovyklų ,,Vasaros eksperimentai“, ,,Tai daugiau nei sportas“ pridedamuose
lankstinukuose.
2023 © Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija
Įm. k.: 195003862, biudžetinė įstaiga, duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre
Registracijos adresas: Vydūno g. 17A, Vilnius
Juridinis asmuo nėra PVM mokėtojas