Ar įmanoma istoriją sukurti iš nieko?
Rima Striogaitė / 2022 m. 26 balandžio d.
Taip, istoriją iš nieko sukurti tikrai įmanoma. O kaip tą padaryti, 7b ir 7e klasės mokiniams paaiškino
rašytojas Justinas Žilinskas.
Dalyvaudami Bloomberg projekte, septintokai susitiko su rašytoju J. Žilinsku, kurio kūrinį „Mano Vilnius
mano“ skaitė literatūros pamokose. Mokiniai sužinojo, kodėl kiekvienoje geroje istorijoje visada bus
didvyris, burtininkas ir koks nors blogietis, kaip pagauti istoriją, o pagavus jos nepaleisti. Kartu su
rašytoju sugalvojo savo pasakojimo pradžią, veikėjus, koks bus siužetas. Kas žino, gal greitai gims
naujas kūrinys kurio nors septintoko galvoje.
Pamokos tikslas – mokyti kurti istorijas ir jas papasakoti taip, kad susidomėtų kiekvienas. Pamoka
vyko Vilniaus mokytojų namuose, organizavo programos „Vaikų žemė“ koordinatorė Elzė Gerdvilienė.
Irina Jakubauskienė, Jurgita Stonienė, Rima Striogaitė
Pilaitės ežerai. Padavimai ir sakmės
Gitana Šeštokienė / 2022 m. 28 sausio d.
Bloomberg projektas tęsiasi! 
 Šaltą ir vėjuotą žiemos rytą Vilniaus M.Mažvydo progimnazijos 6 a ir 6 c klasių mokiniai  išsirengė į žygį prie užšalusių Pilaitės ežerų.  6 c klasės mokiniai patraukė prie Gelūžės (dar vadinamo Gilužio) ežero. 6 a kl. mokiniai pasuko Salotės ežero link. Tikslas buvo susitikti prie mažojo Baltiešos (Balčio) ežero. Mokiniai išsirengė į tokį žygį su tikslu –  turėjo integruotą lietuvių k. ir matematikos pamoką „Pilatės ežerai. Padavimai ir sakmės“. 
 Lietuvių k. pamokose mokiniai skaitė sakmes ir padavimus, patys kūrė jas apie Pilaitės ežerus. Per matematikos pamokas domėjosi Pilaitės ežerų pločiu, ilgiu, skaičiavo plotą, kūrė užduotis pagal sakmes.
 Šeštokų įspūdžiai 
 „Būtų smagu turėti daugiau tokių pamokų, nes kai pamatai konkrečią vietą, kurią apdainavai pats per pamoką, viskas atrodo daug tikriau, gyva.“
 „Patiko, nes kita pamokos erdvė –  ežerai. Tikras ežeras, tikri pasakojimai. Pakeliui galėjome linksmai pabendrauti, nenuobodu.“ 
     
 Kaip atsirado Gilužis   
 Vieną dieną per mišką ėjo žmogus. Jis rinko grybus, uogas ir kitas miško gėrybes. Eidamas pamatė gilią duobę. Staiga duobėje atsirado velnias. Jis pasakė nelaimėliui:  
– Labas, kaimieti. 
– Kas tu toks? – išsigandęs paklausė žmogus. 
– Aš esu velnias, atvykau tiesiai iš pragaro.
– Ko atvykai? – paklausė nelaimėlis. 
– Norėjau pateikti siūlymą, kuris pakeis tavo gyvenimą. 
– Sakyk, – pasakė nelaimėlis. 
– Atsakyk, ar žinai šios duobės pavadinimą. Jei nežinosi, paversiu tave į ožį.  
 Rinkėjas nežinojo atsakymo, todėl greitai sušuko: „Gilu…ožy…is!“  
 Velnias paklausė:  
– Ar norėtum turėti vietą, kurioje galėtum ištroškęs atsigerti, o praalkęs rasti maisto?
– Taip.  
 Velnias pavertė duobę ežeru ir kaimiečio garbei duobė buvo pavadinta „Gilužiu“. Tačiau nelaimėlis neišvengė savo liūdno likimo – velnias vis tiek jį pavertė ožiu.     
 Deimis Mardosas, 6 a kl.     
 Ar žinojai? 
 Gilužio ilgis iš šiaurės vakarų į pietryčius – 0,7 km, plotis – iki 0,2 km. Plotas – 0,101 km². 
 Šeštokų matematikos mokytojos – Virginija Baranauskienė ir Genovaitė Mikalauskienė, lietuvių k. mokytojos – Renata Maslauskienė ir Gitana Šeštokienė.         
Šeštokų projektas „Miltai ir cinamonas“
Administrator / 2022 m. 5 sausio d.
Gruodžio mėnesį 6a, 6b, 6c ir 6e klasės dalyvavo integruotame muzikos ir technologijų projekte „Miltai ir cinamonas“. Projekto tikslas – pasidalinti švenčių laukimo džiaugsmu dainuojant ir kepant kalėdinius skanėstus su cinamonu. 

Idėjos pristatymas. 
Įvairaus amžiaus žmonės švenčių laukia su skirtingais lūkesčiais, skirtingai joms ruošiasi. Buvo įdomu, kas svarbu paaugliams, su kuo jiems siejasi švenčių laukimas. 
Per pamokas apie tai kalbėjomės, ir vaikai užsiminė apie sniegą, mandarinų, imbierinių sausainių kvapus, dovanų ieškojimą. Bekalbant į gražų vėrinį susirikiavo kelios dainos – Gintarės Bauerytės „Miltai ir cinamonas“, Monikos Strazdės „Mandarinai“, Artūro Juknos „Tai ateis ir Kalėdos“, taip pat senovinė adventinė daina „Kam tavo vilkeli“. Plačiau pakalbėjome apie dainų tekstus, jų prasmę ir labai sudomino dainos „Miltai ir cinamonas“ žodžiai: 

Po vienu tiltu vieną blankų vakarą              
Kažkas pabėrė miltų ir pabėgo. 
Atsisuko atgal – niekas nesivijo 
Iki kito tilto, kur vėl pabėrė miltų.
Po saują, po saują, kur tik tamsu, 
Kur baimė, kur balos, kur kvepia lietum. 
Kur šalta, negera ar liūdna labai 
Šiek tiek cinamono, kad būtų gerai.

Kalbėjome, kad tie miltai ir cinamonas perkeltine prasme yra sniegas ir smėlis. Iškritęs sniegas mus džiugina, bet tada takeliai pabarstomi, kad besidžiaugiantis praeivis nepaslystų. Kita vertus, miltai ir cinamonas reiškia šiltus namus, kur kvepia pyragais, kur esi mylimas ir laukiamas. Tuomet ir kilo idėja ne tik dainuoti apie tai, bet ir pripildyti savo namus švenčių aromato ir nudžiuginti namiškius, iškepti cinamoninių skanėstų.
Taigi, muzikos pamokose mokiniai dainavo Advento ir kalėdines dainas, nuotolinėje pamokoje įrašinėjo dainos „Miltai ir cinamonas“ interpretacijas. Technologijų pamokose vaikai aptarė įvairius cinamono panaudojimo būdus, kūrė ir dalijosi receptais, kuriuose, be kitų produktų, yra miltų ir cinamono. Iškepę namuose skanėstus, juos fotografavo ir siuntė mokytojai.

Dėkojame žurnalui „Vakaro žvaigždelė“, kuris publikuoja įkvepiančias dainas, istorijas ir garso takelius – mūsų įrašui panaudota minusinė fonograma yra iš ten.
Dainavo ir įrašinėjo 6a, 6b, 6c, 6e klasių mokiniai, o kepė ir fotografavo – 6a, 6b, 6c klasių mokiniai.
Kviečiame pažiūrėti, kaip šeštokams sekėsi. 

Projektą parengė ir vykdė:
muzikos mokytoja Kristina Žebrauskaitė – Šileikienė ir technologijų mokytoja Reda Gustienė
BLOOMBERG PROJEKTAS – ,,FUTBOLAS IR MUZIKA“
Vilma Junevičienė / 2021 m. 29 gruodžio d.
Gruodžio 21 dieną Vilniaus Pilaitės futbolo manieže vyko Bloomberg projekto 7p, 7pp klasių integruota fizinio ugdymo ir muzikos pamoka.

TIKSLAS – praktiškai pritaikyti pamokų metu įgytas fizinio ugdymo ir muzikos žinias bei įgūdžius. 

UŽDAVINIAI: 
Fizinis ugdymas – gebėti pritaikyti futbolo kamuolio varymo ir perdavimo bei žaidimo įgūdžius, mokėti taikyti bėgimo žingsnių skaičiavimo programėles. 
Muzika – mokėti taikyti muzikos ritmo užduotis bei pritaikyti kūno perkusiją, vykstant fizinio aktyvumo veikloms.
VEIKLOS. Pilaitės gimnazijos futbolo manieže drauge su Futbolo mokyklos ,,Ataka“ treneriais atlikti apšilimą, futbolo kamuolio varymo ir perdavimo užduotis, estafetes, žaisti futbolą 3×3 komandomis, programėlės pagalba skaičiuoti bėgimo žingsnius. Skambant muzikai, pritaikyti sportinius ir choreografinius judesius, ugdyti kūno orientaciją erdvėje, kūrybingumą, pritaikyti kūno perkusiją, akompanuoti šiuolaikiniam populiariosios muzikos kūriniui.   

REZULTATAS. Patobulinti futbolo kamuolio varymo, perdavimo ir futbolo žaidimo įgūdžiai, nubėgta ~ 12 tūkstančių bėgimo žingsnių. Pagerinta kūno orientacija erdvėje, išplėtoti bendravimo, kūrybos, emocijų raiškos įgūdžiai. Integruotos fizinio ugdymo ir muzikos pamokos darbas įvertintas kaupiamuoju pažymiu ir pagyrimu.

REFLEKSIJA. ,,Pamoka buvo labai įdomi ir linksma. Labai patiko estafetės su kamuoliu ir muzika bei šokis. Buvo truputėlį šalta, bet greitai sušilau per užduotis. Taip pat labai patiko treneriai.” ,,…Integruotoje pamokoje buvo labai įdomu. Mes estafetėse bėgiojome atbulomis, su kamuoliu ir paprastai. Vėliau … žaidėme futbolą, trys prieš tris mažoje aikštelėje. Po futbolo … šokome. Man patiko ši pamoka, … visi kartu draugiškai pasikalbėjome.” ,,Man patiko, kad sportavome, dalyvavome estafetėse, žaidėme futbolą, visi turėjo gerą nuotaiką”. ,,Kupole buvo šalta, bet smagu. Muzika, šokis labai pakėlė nuotaiką, teigiamos emocijos lydėjo ir sportuojant. Labai patiko, kad dalyvavo ir kita – 7p klasė. Buvome viena komanda.”   

Projekte dalyvavo 7p, 7pp klasių mokiniai. Projektą vykdė mokytojai: Svetlana Politova, 
Vilma Junevičienė, Mindaugas Gatelis drauge su Futbolo mokyklos ,,Ataka“ treneriais.
Lietaus lašelis keliauja toliau
Gitana Šeštokienė / 2021 m. 18 lapkričio d.
    Neretai atėjus rudeniui pradedame dūsauti: „Ak, kaip atsibodo tas nesibaigiantis lietus…“ 
    Ir vis dėlto… Galbūt atėjo metas keisti savo požiūrį ir pradėti didžiuotis tuo, kad gyvename „lietaus šalyje“? 
    Ar žinai, kad… 
  •     Šiuo metu sausi, rizikingieji, regionai užima apie 41 proc. planetos sausumos ploto, tačiau šis skaičius dėl vieno paprasto veiksnio – sausrų nepaliaujamai didėja vos ne kiekvieną sekundę. 
  •     Sausuose, rizikinguose, regionuose gyvena daugiau nei 2 mlrd. žmonių, įskaitant pačius neturtingiausius pasaulyje (ypač centrinėje Azijoje ir šiaurės Afrikoje). 
  •     Žmonės, gyvenantys tokiuose regionuose, su nepaprastu džiaugsmu laukia tos dienos, kai iškris lietus ir galima bus nusiplauti bent dulkes nuo kūno.      
  
   Taigi, linkėdami daugiau vilties ir vieną kitą šilto vandens lašą šį vėsų rudens savaitgalį 6 d ir 6 e klasių mokiniai jums siūlo pasiklausyti dar vienos istorijos apie vandens lašelio kelionę į žemę.  
   Išduosime, kad ta kelionė ne visada būna labai paprasta. 
 
 Šeštokų mokytojos: Justina Bradauskienė, Daiva Varslavėnienė, Milda Tverkutė, Olga Rinkevičienė, Ana Podberezkina, Gitana Šeštokienė.
PROJEKTAS: LIETAUS LAŠELIO KELIONĖ Į ŽEMĘ
Justina Bradauskienė / 2021 m. 8 lapkričio d.
Spalį 6 e ir 6 d klasės dalyvavo integruotame literatūros, muzikos, technologijų, dailės projekte „Lietaus lašelio kelionė į žemę“. 
Projekto tikslas – sukurti mažų į delną telpančių pačių vaikų iliustruotų ir įgarsintų knygučių. 
  Pirmas projekto etapas: mokiniai vyko į edukaciją ETM muziejuje „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“ ir kūrė literatūrines pasakas apie vandens lašelio kelionę į žemę.
Antras etapas: dailės, technologijų pamokose gamino mažas knygutes ir jas iliustravo. 
Trečias etapas: muzikos pamokoje mokiniai sukūrė ir įrašė muzikinę improvizaciją lietaus tema, nufilmavo ir įgarsino knygutes. 

Projektą parengė Gitana Šeštokienė
ir Justina Bradauskienė
Mokytojos: Daiva Varslavėnienė
Milda Tverkutė
Olga Rinkevičienė
Ana Podberezkina
Projekto dalyviai – 6D ir 6E klasės
mokiniai
Muzikinę improvizaciją atliko 6 D kl. 
 

Kviečiame kartu pavartyti pirmą knygelę ir pasiklausyti nuostabios lietaus lašelio kelionės į žemę istorijos. Istoriją sukūrė, iliustravo ir įgarsino 6 d klasės mokinė Deimantė Likšaitė. 
Laukite tęsinio…
Iliuzijos: mokslas, mistika ar apgaulė?
Justina Bradauskienė / 2021 m. 28 spalio d.
       Vėjuotą ir lietingą spalio trečiadienį 6 D klasė apsilankė „Lietuvos energetikos muziejuje“. Mus pasitikęs gidas pakvietė apsilankyti iliuzijų pasaulyje. Per edukaciją daug sužinojome apie iliuzijas, jų rūšis, pritaikymą žmogaus gyvenime, moksle, mene. 
      Atlikę įvairius bandymus, supratome, kad ne visada besąlygiškai galime pasitikėti savo akimis. Pasibaigus pamokai leidomės tyrinėti muziejuje slypinčių paslapčių. Šią edukaciją pasirinkome neatsitiktinai ir tikimės, kad gauti patyrimai, žinios padės kuriant, iliustruojant ir įgarsinant  literatūrines pasakas. Tikimės paruošti daug gražių ir lietaus garsais persmelktų pasakų.

 Ką sužinojome?

 Kaip atsirado skrajojančio Olando legenda (,,Fata morgana“)?
Kaip atsiranda miražai?
Kaip kuriamos geometrinės optinės iliuzijos?
 Kas yra perspektyvinis vaizdas? 
Kodėl matome supermėnulį? 
Kas yra Marso Sfinksas?

  Vardinti galime ir dar… Jei ir Tau įdomu suprasti iliuzijas bei kaip jas sukurti, būtinai apsilankyk „Lietuvos elektronikos muziejuje“, edukacijoje „Iliuzijos: mokslas, mistika ar apgaulė?“ 
 6 D KLASĖ 
Mokytojos
Justina Bradauskienė 
Eugenija Drungilienė
Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?
Gitana Šeštokienė / 2021 m. 15 spalio d.
  Bloomberg projektas įsibėgėja! 6 e klasė vyko į Energetikos ir technikos muziejų.    
  „Labai atsiprašome, bet mums labai patiko“, – galbūt už šiek tiek per daug triukšmingą savo vizitą atsiprašė 6 e klasės mokiniai muziejaus gidės Gabijos. 
  Energetikos ir technikos muziejus (ETM) yra įsikūręs pirmos viešosiosios Vilniaus elektrinės patalpose: autentiška industrinė atmosfera čia dera su interaktyviomis šiuolaikinių mokslo muziejų ekspozicijomis. 
  „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“ – populiariausia ETM edukacinė programa. Šios edukacijos metu muziejaus gidė Gabija 6 e klasės mokiniams bandė atsakyti į šiuos tris nelengvus klausimus. Mokiniai ne tik klausė gidės pasakojimo, bet ir patys uždavinėjo arba atsakinėjo į jos klausimus. Šeštokams labai patiko atlikti eksperimentus ir patiems įsitikinti iliuzijos galia.
 Įkvėpti iliuzijos magijos šeštokai muziejuje kūrė literatūrines pasakas apie vandens lašelio kelionę į žemę. Per poilsio pertraukėlę turėjo galimybę paklaidžioti po ETM ir čiuožykloje išmatuoti savo čiuožimo greitį. 
 „Technikos mokslas ir technika vaikams“ – interaktyvi ekspozicija, išsidėsčiusi dviejuose viršutiniuose muziejaus aukštuose. 
 Laikas čia labai greitai ištirpo. O šeštokai apstulbo pamatę, kad jie atliko net 5 tūkstančius žingsnių!    
 
Šeštokų įspūdžiai 
 Daina: „Man labai patiko pamatyti savo ranką su žiedu kitoje erdvėje“. 
 Rokas ir Vilimas: „Buvo įdomu išbandyti akinius, kurie ne padeda regai, o kaip tik trukdo“. 
 Adrianas: „Dabar žinosiu, kaip susidaro miražai“. 
 Meda, Amelija, Gabija: „Aptikome kažkokį miražinį rūsį, o iš tiesų ten tokį įspūdį sukuria paprasčiausias veidrodis“. 
 Lukas, Marius, Ignotas: „Čia mums reikėjo skaityti J.R.R.Tolkino „Hobitą“, atmosfera tikrai įkvepianti.ׅ“ 
  
Mokinius į edukaciją lydėjo kūno kultūros mokytojas Karolis Navickas  ir lietuvių kalbos mokytoja Gitana Šeštokienė      
Bloomberg projektas.  Tema “Geriamas vanduo Vilniaus mieste”  
Irina Jakubauskienė / 2021 m. 11 spalio d.


Bloomberg projektas 7b  
Tema “Geriamas vanduo Vilniaus mieste”  
Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos 7 b klasės moksleiviai  spalio 4–8 d dalyvavo Bloomberg projekte. Mokiniams buvo pasiūlyta atlikti integruotą matematikos, geografijos ir II užsienio kalbos projektą  “Geriamas vanduo Vilniaus mieste”.  Projekto tikslai: išsiaiškinti kokį vandenį naudoja Vilniaus miestas;   kaip tvarkomos nuotekos Vilniaus mieste;  kiek ir kur Vilniaus mieste yra įrengta stacionarių vandens gertuvių ir kokia jų nauda.  Spalio 6 d. 7 b klasės mokiniai išvyko į Vilniaus vandenų nuotekų valyklą ir ten susipažino su Vilniaus vandenų veiklą, išklausė paskaitą apie vandens resursus ir jo kokybę. Mokiniai rinko medžiagą savo projektinei veiklai. Spalio 7-8 d mokiniai, konsultuojami matematikos mokytojos Irinos Jakubauskienė ir geografijos mokytojo Imano Merkio, atliko pateiktas užduotis ir parengė pristatymus PowerPoint programa. Mokiniai buvo suskirstyti į 5 grupes. I darbo grupė pristatė medžiagą apie požeminio vandens tipus ir apie tai, kokį vandenį naudoja Vilniaus miestas. II grupė nurodė tikslias aplankytų objektų geografines koordinates ir apskaičiavo kokį atstumą nukeliavo, važiuodami nuo mokyklos iki lankytinų objektų. III grupė pateikė informaciją apie stacionarias Vilniaus vandens gertuves. O IV ir V grupės pateikė informaciją kaip nukeliauti nuo progimnazijos iki vandens gertuvių: pavaizdavo maršrutus žemėlapyje ir smulkiai aprašė, kaip nukeliauti iki pasirinktų gertuvių, t.y. nurodė autobusų (troleibusų) numerius ir įlipimo, išlipimo, persėdimo stoteles.   Su II užsenio kalbų mokytojomis V.Pažėriene, V. Šapalova ir Ž. Bortkevič mokiniai parengė naudojiamų projekte žodžių žodinėlį. 
Bloomberg projektas. 7d išvyka į Sereikiškių vandenvietę
Milda Tverkutė / 2021 m. 7 spalio d.
Šių metų spalio 4 d. 7d klasės mokiniai vyko į ekskursiją – Vilniaus Sereikiškių vandenvietę. Pažintis
prasidėjo nuo vandens tyrimo laboratorijos. Mokiniai sužinojo, kad Vilniaus vandens tiekimo vamzdynas
tęsiasi 1200 km. Vandenvietės darbuotojos papasakojo, kad vandenvietė taip pat teikia vandenį
Lietuvos Respublikos Seimui, Prezidentūrai ir Ministrų tarybai. Ekskursijos metu prie mokinių grupės priėjo
dvi II kurso žurnalistikos studentės. Jos pasidomėjo, ką mes veikiame Bernardinų sode. Mokinė M.
Butkutė papasakojo apie tai, kad M.Mažvydo progimnazijos mokiniai dalyvauja Bloombergo projekte. Jo
metu dalis pamokų vyksta kontaktiniu būdu, o dalis – nuotoliniu. Nuotolinio mokymosi metu jie ir lankosi
seniausioje Vilniaus vandenvietėje.
Vandenvietės darbuotojos pristatė vaikams muziejuje esančius eksponatus. Pamatėme dalį vamzdyno,
rasto Prezidentūros kiemelyje. Mokiniai paragavo vandens, tiekiamo iš šalia esančių rezervuarų. Diena
pasitaikė rudeniškai graži. Visi pakilios nuotaikos grįžome namo, pasisėmę naujų įspūdžių ir patirties.
Grįžę į kontaktines pamokas mokykloje, mokiniai per dailės pamokas pieš kompozicijas, kuriose pritaikys
įgytas žinias, pasinaudos kelionės metu darytomis fotografijomis.
Mokinius lydėjo mokytojos M.Tverkutė, A. Montrimienė, L Šulskienė
2023 © Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija
Įm. k.: 195003862, biudžetinė įstaiga, duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre
Registracijos adresas: Vydūno g. 17A, Vilnius
Juridinis asmuo nėra PVM mokėtojas